цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Відставка Білла Клінтона
19 грудня 1998 року після 14 годин дебатів Палата представників Конгресу США проголосувала за відставку президента Білла Клінтона, звинувативши його у лжесвідчення під присягою і протидії правосуддю. Клінтон став другим в історії США президентом, проти якого було порушено процедуру імпічменту.
На обкладинці: Білл Клінтон
2966
Особистості
У листопаді 1995 року Клінтон почав інтрижку з 21-літньою практиканткою Монікою Левінскі. Протягом півтора року у них було 12 сексуальних контактів в стінах Білого дому, допоки в квітні 1996 року Левінскі не перейшла на роботу в Пентагон. Влітку цього ж року вона вперше розповіла колезі по роботі Лінді Тріпп про свої інтимні стосунки з президентом, а з 1997 року Тріпп почала таємно записувати свої розмови з Левінскі, в яких Моніка детально розповідала про роман з Клінтоном.
У січні 1998 року Лінда Тріпп зв'язалась з офісом незалежного прокурора Кеннета Старра і розповіла про наявні у неї аудіозаписи розмов з Монікою Левінскі. Після цього, Тріпп із підслуховувальним пристроєм, контрольованим агентами ФБР, ще раз зустрілсь з Левінскі, спровокувала її на відверту розмову про стосунки з Клінтоном, і 16 січня 1998 року ФБР та прокурор Старр зустрілися з Левінскі і, пообіцявши їй юридичний імунітет, домоглися від неї згоди співробітничати. 26 січня стосунки між Левінскі та Клінтоном стали надбанням громадськості, і президент США публічно їх заперечив: "Єдине, що я хочу сказати американському народу, так це те, що я не мав сексуальних стосунків з жінкою по імені Моніка Левінскі".
6 серпня велике жюрі заслухало свідчення Левінскі, а 17-го - був допитаний Білл Клінтон. Він став першим президентом США, підданим такій процедурі: сидячи в кабінеті Білого дому, він через телеефір підтвердив факт інтимних стосунків з Монікою Левінскі, після чого у короткому 4-хвилиному зверненні попросив вибачення за введення в оману громадськості і своєї сім'ї.
Через місяць Кеннетт Старр передав свій багатотомний детальний звіт Палаті представників, котрий ще через два дні був опублікований у пресі. Старр звинувачував Клінтона по 11 пунктах, зокрема, за обман правосуддя, протидію правосуддю, тиск на свідків та зловживання владою. 8 жовтня Палата почала розгляд матеріалів Старра, 11 грудня сформулювала два пункти звинувачення і 19 грудня проголосувала за позбавлення Клінтона поста президента.
7 січня 1999 року, вдруге після 1868 року, коли аналогічній процедурі був підданий президент Ендрю Джонсон, Сенат почав розгляд питання імпічменту президента. Згідно з конституцією США, голова Верховного суду країни - Вільям Ренквіст - став головою засідання, а сенатори - членами жюрі. Для відставки президента необхідно було набрати дві третини голосів, але не було досягнуто навіть простої більшості за жодним з пунктів обвинувачення, і Білл Клінтон, як у свій час і Джонсон, зберіг за собою свій пост.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Террі Пратчетта
Правила життя
Правила життя Террі Пратчетта
Особистості
Америка
Новітня історія
Наш час

Головні події 19 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх