цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Перший у світі політ на літаку
4353
17 грудня 1903 року біля містечка Кітті-Хок Орвіл Райт здійснив перший у світі політ на літаку, важчому за повітря, зконструйованому ним разом зі своїм братом Вілбером. Біплан "Флаєр 1" був обладнаний бензиновим двигуном внутрішнього згорання і протримався у повітрі 12 секунд, подолавши відстань 37 метрів.
На обкладинці: Перший літак братів Райт
Орвіл і Вілбер Райти виросли в місті Дейтон (штат Огайо) і зацікавились авіацією в середині 1890-х років після ознайомлення з польотами на планерах німецького інженера Отто Лілієнталя. На відміну від старших братів, ні Орвіл ні Вілбер не закінчили навіть коледжу, але мали природній талант до вирішення складних технічних проблем. В 1892 році вони придбали механічний прес і відкрили магазин з продажу і ремонту велосипедів. Згодом вони почали виробництво власних велосипедів і цей досвід разом із непоганими прибутками від бізнесу дав можливість реалізувати заповітне бажання - збудувати перший у світі літак.
Вілбер (зліва) і Орвіл Райт
Вілбер (зліва) і Орвіл Райт
Спеціально для цього вони оселились в Кітті-Хок (штат Північна Кароліна), місці де протягом року дули стабільні і помірковані вітри, а рельєф окраїни був придатний для тестування планерів. Перший планер, збудований братами Райт, був випробуваний в 1900 році і виявився вкрай невдалим. Лише через рік, принципово змінивши конструкцію, вдалось зробити цілком пристойний, придатний для польотів, апарат.
В кінці 1901 року брати Райт збудували спеціальний "вітровий тунель", в якому протестували більше 200 конструкцій як самого літального апарату, так і окремих його частин - крил і корпусів. Систематичний підхід дав свої результати - в 1902 році на новому планері-біплані з керованим хвостовим оперенням брати Райт здійснили кілька сотень вдалих польотів.
В Дейтоні при допомозі механіка Чарльза Тейлора Райти виготовили 12-сильний чотирициліндровий двигун внутрішнього згорання з водяним охолодженням і влітку 1903 році на його основі збудували літак, перевезли його частинами в Кітті-Хок і протестувавши, 14 грудня здійснили спробу піднятись в повітря. Але двигун заклинило при зльоті і його довелось ремонтувати три наступні дні. 17 грудня о 10-35 в присутності п'яти свідків пілотований Орвілом Райтом літак з розмахом крил 12.25 метра з рулем висоти і двома направляючими рулями піднявся в повітря і за 12 секунд подолав 37 метрів. Почалась нова ера в авіації.
Цього ж дня було проведено ще три тести і під час останнього Вілбер зумів пролетіти за 59 секунд 262 метри.
Сьогодні перший літак братів Райт зберігається в Національному музеї авіації і космонавтики у Вашингтоні.

Дивіться також

Замах на папу Івана Павла II
Кримінал
Замах на папу Івана Павла II
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Америка
Нова історія

Головні події 17 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх