цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Арденнська операція
16 грудня 1944 року німецьке командування силами трьох армій почало контрнаступ в Арденнах з метою завдати удару в напрямі Льєж — Антверпен, вийти на узбережжя і, оточивши приморську групу армій, знищити її і примусити західні держави до замирення, що дало б йому змогу зміцнити Східний фронт. Це була остання і безуспішна спроба прорвати союзний американо-англійський фронт і змінити хід 2-ї Світової війни на Західному фронті.
На обкладинці: Полонені німецькі солдати під час битви при Арденнах, січень 1945 року
10727
Друга Світова війна
Захоплені зненацька американські війська, керівництво яких вважало, що гористий ліс - погане місце для потенційної атаки супротивника, почали хаотичний відступ, і 250 тисячам німецьких солдат, яким протистояло 80 тисяч американців, до 25 грудня вдалось просунутись на 80-кілометровій ділянці фронту на 90 кілометрів на захід. В результаті термінових заходів союзного командування, німецький наступ був зупинений, але 1 січня німці здійснили новий контрудар південніше Арденн, а більше тисячі німецьких літаків почали бомбардування аеродромів союзників у Франції, Бельгії і Голландії.
6 січня 1945 року у зв'язку з тяжким положенням англо-американських військ у Бельгії і в Ельзасі прем'єр-міністр Великої Британії Уінстон Черчіль був змушений звернутись до Йосифа Сталіна з проханням про те, щоб Червона армія почала наступ на німецькі позиції на Східному фронті.
Одночасний наступ радянських військ в Східній Прусії і Польщі, що розпочався 12-13 січня змусив німецьке командування припинити активні дії на Західному фронті і перекинути танкову армію і 16 піхотних дивізій на Схід, і до 21 січня під ударами англо-американських армій німецькі війська в Арденнах відійшли на висхідні позиції.
В результаті більш, ніж місяця жорстоких боїв німці втратили 120 тисяч чоловік убитими і пораненими, 1600 літаків і 700 танків, союзні ж війська - 90 тисяч осіб.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Квентіна Тарантіно
Правила життя
Правила життя Квентіна Тарантіно
Друга Світова війна
Битви
Європа
Новітня історія

Головні події 16 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left15 грудня
17 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх