цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Арденнська операція
16 грудня 1944 року німецьке командування силами трьох армій почало контрнаступ в Арденнах з метою завдати удару в напрямі Льєж — Антверпен, вийти на узбережжя і, оточивши приморську групу армій, знищити її і примусити західні держави до замирення, що дало б йому змогу зміцнити Східний фронт. Це була остання і безуспішна спроба прорвати союзний американо-англійський фронт і змінити хід 2-ї Світової війни на Західному фронті.
На обкладинці: Полонені німецькі солдати під час битви при Арденнах, січень 1945 року
10576
Друга Світова війна
Захоплені зненацька американські війська, керівництво яких вважало, що гористий ліс - погане місце для потенційної атаки супротивника, почали хаотичний відступ, і 250 тисячам німецьких солдат, яким протистояло 80 тисяч американців, до 25 грудня вдалось просунутись на 80-кілометровій ділянці фронту на 90 кілометрів на захід. В результаті термінових заходів союзного командування, німецький наступ був зупинений, але 1 січня німці здійснили новий контрудар південніше Арденн, а більше тисячі німецьких літаків почали бомбардування аеродромів союзників у Франції, Бельгії і Голландії.
6 січня 1945 року у зв'язку з тяжким положенням англо-американських військ у Бельгії і в Ельзасі прем'єр-міністр Великої Британії Уінстон Черчіль був змушений звернутись до Йосифа Сталіна з проханням про те, щоб Червона армія почала наступ на німецькі позиції на Східному фронті.
Одночасний наступ радянських військ в Східній Прусії і Польщі, що розпочався 12-13 січня змусив німецьке командування припинити активні дії на Західному фронті і перекинути танкову армію і 16 піхотних дивізій на Схід, і до 21 січня під ударами англо-американських армій німецькі війська в Арденнах відійшли на висхідні позиції.
В результаті більш, ніж місяця жорстоких боїв німці втратили 120 тисяч чоловік убитими і пораненими, 1600 літаків і 700 танків, союзні ж війська - 90 тисяч осіб.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Премія «Оскар»
Інфографіка
Премія «Оскар»
Друга Світова війна
Битви
Європа
Новітня історія

Головні події 16 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left15 грудня
17 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх