цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Убивство Джона Леннона
4116
8 грудня 1980 року у Нью-Йорку своїм екзальтованим фаном був застрелений Джон Леннон, колишній учасник Beatles, рок-групи, яка докорінно змінила поп-музику 1960-х років. 40-річний музикант саме входив у свої апартаменти на Манхеттені, коли Марк Девід Чепмен вистрілив у нього чотири рази з близької відстані з револьверу 38-го калібру. Леннон, стікаючи кров'ю, помер по прибуттю до лікарні. Раніше того ж дня Чепмен отримав автограф Леннона і добровільно залишився на місці злочину, поки не був заарештований поліцією.
Джон Леннон був одним із співавторів більшості пісень Beatles, найпопулярнішої рок-групи ХХ-го століття. Разом із Полом Маккартні, Джорджем Гаррісоном і Рінго Старром четвірка з Ліверпуля штурмом захопили Велику Британію синглом «Please Please Me» у 1963 році. Наступного року "бітломанія" охопила США з виходом «I Want to Hold Your Hand» і сенсаційно успішним туром по країні.
The Beatles продали мільйони своїх платівок, знялись у декількох хітових фільмах ("A Hard Day's Night", 1964). Їхні живі виступи, на яких малолітні шанувальниці верещали до нестями і непритомніли, мали шалений успіх. Завдяки "ліверпульській четвірці" молодь вирвалася з жостких рамок культури 1950-х і була готова до змін під буйну музику Beatles.
В 1966 році Beatles призупинили концертну діяльність і зосередились на студійній роботі. У 1967 році вийшов концептуальний альбом "Sgt. Pepper's Lonely Heart's Club Band", який вважається шедевром поп-музики. Музика Beatles залишалась популярною в усьому світі попри великі культурні зрушення 1960-х років. Вони записали 20 пісень, які стали хітами №1 у чартах Billboard - більше, ніж будь-яка група до і після них, і з 1964 по 1970 рік протягом 59 тижнів перебували на вершині хіт-параду поп-пісень.
Леннон розлучився зі своєю першою дружиною Синтією Леннон, матір'ю свого сина Джуліана, і в 1971 році одружився на японській художниці Йоко Оно. Саме із-за Оно і Леннона стала неможливою спільна робота Beatles, і у 1970-у Пол Маккартні оголосив про її розпад.
Йоко Оно і Шон Леннон на Суничній галявині в Центральному парку (Нью-Йорк)
Йоко Оно і Шон Леннон на Суничній галявині в Центральному парку (Нью-Йорк)
Джон Леннон вважався інтелектуалом у складі четвірки, найчастіше давав інтерв'ю і робив несподівані та відверті заяви як-то фраза "Бітлз популярніші за Іісуса", сказана в 1966-у. Згодом він став антивоєнним активістом і загравав з комуністичним ідеями в сольних хітах типу «Imagine», що вийшов 1971 року. Протягом наступних років Леннон випустив декілька дисків (сольних і з Йоко Оно), в 1974 останній раз виступив з концертом, а з 1975 року практично відійшов від музичного бізнесу і більше часу проводив зі своєю сімєю - дружиною і сином Шоном. У 1980 він повернувся, випустивши диск "Double Fantasy" з піснями, присвяченими Йоко (сингл «(Just Like) Starting Over» став №1 у США).
8 грудня 1980 року їх мирне сімейне життя перервав психопат на ім'я Марк Девід Чепмен. Попри настанови адвокатів і психіатричні висновки він визнав себе на суді винним у вбивстві і був засуджений до довічного увя'знення. З 2000 року йому кілька разів було відмовлено в умовному звільненні як соціально небезпечному. Він залишається за гратами у в'язниці Аттика в штаті Нью-Йорк.
10 грудня 1980 року тіло Джона було кремовано; прах віддали Йоко. Похорону не було. Джон Леннон був увічнений в "Суничній галявині", частині Центрального парку через дорогу від дому, де він жив, який Йоко Оно прикрасила у пам'ять свого чоловіка. Протягом тижня сотні шанувальників Ленона проводили дні і ночі біля будинку Леннона; жалобні церемонії були проведені по всьому світу.

Теги: Вбивство, Нью-Йорк, США.

Дивіться також

Історія ядерної зброї
Інфографіка
Історія ядерної зброї
Особистості
Кримінал
Культура і мистецтво
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 8 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
У Вікулях (Бловезька пуща, Білорусія) вищі посадові особи трьох союзних республік РРФСР, БРСР, УРСР підписали У..
1991
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх