цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Замах на Джона Кеннеді
5231
22 листопада 1963 року під час проїзду центром Далласа (штат Техас) у відкритому автомобілі був смертельно поранений 35-й президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді. Він помер через півгодини і новим лідером США став віце-президент Ліндон Джонсон.
Поряд з ним в авто була його дружина Жаклін Кеннеді, а також губернатор Техасу Джон Коннолі з дружиною. О 12-30, коли президентський "Лінкольн" проминув Техаський склад підручників, Лі Харві Освальд зробив три постріла з шостого поверху складу, влучивши в Джона Кеннеді і губернатора. Через півгодини лікарі констатували смерть президента.
Йому було 46 років. В 1961 році він став наймолодшим президентом США і першим католиком, обраним на цю посаду.
Віце-президент Ліндон Джонсон, котрий перебував у президентському ескорті на три машини позаду автомобіля Кеннеді, о 14-39 на авіабазі в Далласі приніс присягу як 36-й президент США.
Першим розпорядженням президента Джонсона, виданим 23 листопада по прибуттю до Вашингтона, було оголошенням 25-го листопада днем національної жалоби за вбитим президентом. Цього понеділка сотні тисяч людей зібралось на вулицях Вашингтона, щоб стати свідками похоронної процесії - кінним екіпажем тіло Кеннеді було доставлене на прощальну месу до католицького собору св. Матвія, а звідти на Арлінгтонське національне кладовище, де в присутності лідерів 99 держав з усіма військовими почестями було поховано 35-го президента США Джона Кеннеді.
Через тиждень після вбивства Кеннеді для розслідування обставин злочину була створена комісія з 7 чоловік під керівництвом голови Верховного суду Ерла Воррена. Її робота тривала 10 місяців і згідно з висновками комісії, єдиним виконавцем вбивства був Лі Харві Освальд, який діяв самостійно (Освальд був заарештований через півтори години після вбивства Кеннеді і був убитий через дна дні при виході з поліцейської дільниці; тому вина Освальда ніколи не була ні доведена ні спростована в суді).
Розслідування, які проводились спеціально створеними комісіями після комісії Воррена, підтверджували її основні висновки, хоча ряд обставин злочину і те як вони вони були відображені в доповіді Воррена дали привід для критики роботи комісії і лягли в основу багатьох альтернативних версій вбивства Кеннеді, серед яких участь ЦРУ, КГБ, віце-президента Джонсона, кубинського уряду, антикастрівських емігрантських формувань, організованих злочинних груп.
З 1992 року спеціальним рішенням Конгресу США почалась відкрита публікація всіх матеріалів, пов'язаних з розслідуванням убивства президента Кеннеді. 98% матеріалів комісії Воррена були розсекречені; решта 3000 сторінок будуть опубліковані до 2017 року.

Теги: Вбивство, США.

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Особистості
Кримінал
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 22 листопада

#ЦейДень
Все про 22 листопада
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх