цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Політ на кулі братів Монгольф'є
4363
21 листопада 1783 року у небо над Парижем піднялась перша пілотована людиною повітряна куля - фізик Жан Франсуа де Розьє і маркіз Франсуа Лоран д'Арланд здійснили 25-хвилинний політ над містом на кулі братів Монгольф'є, подолавши близько 9 кілометрів і досягувши висоти 91 метр. Цей політ відбувся менш, ніж через півроку після першого непілотованого польоту.
На обкладинці: Етьєн і Жозеф Монгольф'є
Першим вдалим пристроєм для здійснення польотів був "орнітоптер" - літальний пристрій німецького архітектора Карла Фрідріха Меєрвайна, на котрому він у 1781 році зумів відірватись від землі. Але із-за особливості конструкції (птахоподібна машина з крилами, що приводились у рух за допомогою мускульної сили пілота) цей літальний апарат так і не зміг стати придатним для справжніх польотів.
Брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є мали на півдні Франції в місті Відалон фабрику з виготовлення паперу, і бізнес приносив достатньо прибутків для фінансування їх різноманітних наукових захоплень. Перший успішний запуск кулі, котра отримала назву "монгольф'єр", брати здійснили в червні 1783 року в місті Анноне - на Ринковій площі міста вони запустили повітряну кулю без екіпажу. Монгольф'єр, діаметром 30 метрів, представляв собою льняний мішок, покритий шаром паперу і наповнений гарячим димом; він зміг піднятись на висоту близько 1800 метрів.
19 вересня 1783 року на запрошення Французької Академії наук у Версалі у присутності французького короля Людовика XVI і його дружини Марії Антуанетти брати Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, в гондолі якої знаходились вівця, півень і качка. Куля приземлилась через вісім хвилин із-за охолодження диму, пролетівши 2 кілометри з місця старту.
Політ 21 листопада відбувся у присутності великої кількості глядачів - фізик Пілатр де Розьє, палкий прихильник експериментів Монгольф'є, і маркіз Франсуа д'Арланд піднялись у повітря на кулі діаметром 15,5 метрів та висотою 24 метри з території Булонського лісу і успішно приземлились на відстані 9 кілометрів від місця старту.
Французька Академія наук відзначила це досягнення братів Монгольф'є, котрі згодом написали серію книг з аеронавтики.

Теги: Париж, Франція.

Дивіться також

Правила життя Террі Пратчетта
Правила життя
Правила життя Террі Пратчетта
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Спорт
Європа
Нова історія

Головні події 21 листопада

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
Цього дня уряд України призупинив підготовку до підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом, яке ма..
2013
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх