цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Міжнародний трибунал для Далекого Сходу
12 листопада 1948 року в Токіо завершив свою роботу Міжнародний військовий трибунал, котрий виніс смертний вирок сімом японським військовим і урядовцям, включаючи прем'єр-міністра Японії генерала Хідекі Тодзіо. Ще 16 чоловік були засудженні до довічного ув'язнення і ще двоє - до менших тюремних термінів покарання.
На обкладинці: Засідання Міжнародного військового трибуналу, Токіо, 1947 рік
7523
Друга Світова війна
Вісім днів перед тим трибунал завершив слухання справ 29-и японців, котрі були визнані винними в порушенні законів і звичаїв ведення воєн. Крім смертних вироків Хідекі Тодзіо та іншим японським керівникам, таким як Іване Мацуї, організатору "Нанкінського згвалтування", і Хеітаро Кімурі, винного у брутальному поводженні з військовополоненими, 16 чоловік були засудженні до довічного ув'язнення, а ще двоє - до менших тюремних термінів покарання. Фумімаро Коное (прем'єр-міністр Японії в 1937—1939 і 1940—1941 роках) покінчив з собою напередодні арешту.
Генерал Тодзьо Хідекі (1884-1948), парем'єр-міністр Японії (1941-45), 1946 рік
Генерал Тодзьо Хідекі (1884-1948), парем'єр-міністр Японії (1941-45), 1946 рік
Троє з сасуджених померли в тюрмі, решта 13 були помилувані в 1955 році. До 7 років ув'язнення був засуджений Мамору Сігеміцу, колишній посол в СРСР; в 1950 році він був помилуваний і згодом став міністром закордонних справ.
В трибуналі були представлені 11 держав: СРСР, США, Китай, Великобританія, Австралія, Канада, Франція, Нідерланди, Нова Зеландія, Індія і Філіппіни. В ході процесу було проведено 818 відкритих судових засідання, розглянуто 4356 документальних доказів і 1194 свідчень свідків (з яких 419 були заслухані безпосередньо трибуналом).
На відміну від Нюрнберзького процесу над німецькими воєнними злочинцями, де було чотири головних прокурори від Великої Британії, Франції, США та СРСР, на Токійському трибуналі був лише один генеральний прокурор - американець Джозеф Кінан, колишній заступник генерального прокурора США, - а представники Китаю та Австралії лише брали участь у роботі на рівні підготовки матеріалів судового процесу.
Крім головного, Токійського трибуналу, за межами Японії були влаштовані ще ряд трибуналів, на котрих близько 5 тисяч японських військовослужбовців були визнанні винними у воєнних злочинах і більше 900-т з них були засуджені до смертної кари.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Помер Феодосій Великий
Сьогодні
Помер Феодосій Великий
Друга Світова війна
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 12 листопада

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left11 листопада
13 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх