цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Марія Деві Христос
Кінець «Білого братства»
2454
10 листопада 1993 року в Києві біля Софійського собору затримані керівники релігійного угрупування "Біле братство" Юрій Кривоногов і його дружина Марія Цвигун, "Живий Бог Марія Деві Христос", які на 24 листопада призначили кінець світу.
На обкладинці - Марія Деві Христос.
Марина Вікторівна Цвигун (до одруження Мамонова) народилась в 1960 році в Донецьку; закінчила факультет журналістики Київського державного університету. У 1989 році стала членом Спілки журналістів СРСР і була обрана депутатом Ленінської райради Донецька. 11 квітня 1990 року під час операції вона пережила клінічну смерть, протягом якої, за словами Цвигун, вона отримала Откровення Боже, суть якого в тому, що вона «Месія Епохи Водолія і Матір Світу». Мамонова прийняла духовне ім'я Марія Деві Христос.
У травні того ж року Марія Цвигун знайомиться з Юрієм Кривоноговим, кандидатом технічних наук, спеціалістом з психічного впливу на особистість, який займався вивченням маніпуляцій масовою свідомістю.
В 1990 році Марія Деві Христос публічно закликала об'єднатись усіх у «Велике Біле Братство» Юсмалос перед входженням людства в нову Шосту расу. За два роки громади Юсмалос були створені у всіх містах СРСР, що викликало занепокоєння влади. Проти Марини Цвигун порушується кримінальна справа, але заарештувати її не вдалось, оскільки вона виїхала за кордон.
До 1993 року Марія Деві Христос разом зі своїми послідовниками проповідувала своє вчення в Болгарії, Польщі, Чехословаччині. На початку 1993 року Юрій Кривоногов, которий проголосив себе «пророком Матері Світу», заявив про підготовку Білим Братством акції масового самоубивства в звя'зку з очікуваним кінцем світу. У вересні цього ж року Цвигун і Кривоногов приїхали у Київ, куди прибули практично всі члени Братства, щоб зустріти кінець світу. 10 листопада, в останній день оголошеної Братством декади спокути гріхів, Марія Деві Христос і декілька десятків членів братства здійснили спробу захопити Софійський собор і провести там свій молебінь. Але спроба захоплення була невдалою і Марина Цвигун, Юрій Кривоногов та найактивніші члени Братства були затримані.
9 лютого 1996 року Марія Деві Христос була засуджена до 4-х років позбавлення волі; Кривоногов отримав 7 років. За визнанням юристів і міжнародних організацій звинувачення були зфабриковані, оскільки у слідства не було фактичних доказів інкримінованих звинувачень. Ще під час слідства Марія Деві Христос розвелась з Юрієм Кривоноговым, офіційно вигнавши його з Братства за зраду. 13 серпня 1997 року Марія Цвигун була достроково звільнена. Вона відновила Велике Біле Братство Юсмалос на нових принципах, позбавлених догматичності і нетерпимості, навязаних Кривоноговим.
Після невдалих спроб зареєструвати релігійну громаду, Марія Цвигун виїхала у Москву, де, змінивши ім'я на Вікторія Преображенська, застувала ряд мистецьких організацій, пише музику, вірші, картини, видає літературні і музичні збірники, організовує виставки своїх творів. Кривоногов взяв прізвище нової дружини - Сільвестров - і повністю зрікся попередніх поглядів.

Теги: Київ, Україна.

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Релігія
Жінки
Україна
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 10 листопада

#ЦейДень
Все про 10 листопада
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх