цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Битва під Азенкуром
25 жовтня 1415 року під час Столітньої війни у битві під Азенкуром англійці під командуванням молодого короля Генріха V завдали поразки французам, очолюваним коннетаблем Шарлем д'Альбре. Невдовзі англійці оволоділи усією північною частиною Франції, а в 1420 році Генріх був визнаний регентом і наступником французького трону.
9360
Війни
Генріх V вторгся до Франції після провалу мирних перемовин з французьким королем Карлом VI. Претендуючи на титул французького короля, Генріх став до боротьби за землі, які, як він вважав, належали йому за правом — Нормандське герцогство. Два місяці перед тим 28-річний Генріх переплив Ла-Манш, висадився на французьке узбережжя з 11-тисячною армією і взяв у облогу нормандське місто Арфлор. Через 5 тижнів місто здалось, але за цей час Генріх втратив половину війська, котре загинуло в боях або померло від хвороб. Він вирішив рухатись на північний схід до Кале, звідки планував переправитись назад до Англії. Але біля Азенкура йому на шляху стала 20-тисячна французька армія.
Бій почався об 11-й годині дня 25 жовтня 1415 року на полі шириною близько кілометра між двома лісами, що не дозволяло проводити глобальних маневрів і було на руку англійцям, - французьких рицарів, що почали повільний рух шеренгами через поле, зустрів масований обстріл англійських лучників, котрі використовували подовжені луки, які дозволяли стріляти на відстань більше 200 метрів. Французька кавалерія також виявилася малоефективною - лучники були захищені розкладеними по фронту оборони вогнищами. І разом із зростання кількості французів на полі бою, їх маневренність і рухливість катастрофічно падала. В цей момент Генріх наказав вступити в бій англійським піхотинцям, котрі, озброєні лише мечами, практично вирізали французьку армію.
У бою біля Азенкура загинуло майже 6 тисяч французів, в той час як анлійців - лише 400. Кількісно програючи французам у три рази, керовані Геріхом V англійці здобули одну із найзнаменитіших перемог у воєнній історії.
Після подальших вдалих боїв на півночі Франції у 1420 році Генріх V був визнаний спадкоємцем французького престолу. Через два роки, перебуваючи на вершині своєї могутності, він помер від лихоманки у військовому таборі під Парижем.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Битви
Європа
Середньовіччя

Головні події 25 жовтня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left24 жовтня
26 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх