цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Стрибок Діка Фосбері
20 жовтня 1968 року на Олімпійських іграх в Мехіко перемогу в стрибках у висоту з результатом 2 метри 24 сантиметри здобув 21-річний американець Річард Фосбері, котрий продемонстрував новий спосіб подолання висоти - спиною до планки. Сьогодні спосіб Фосбері («фосбері-флоп») є домінуючим серед легкоатлетів світу.
На обкладинці: Рекордний стрибок Діка Фосбері (з його автографом), 20 жовтня 1968 року
6009
Спорт
Володимир Лук'янюк
Річард Фосбері народився 6 березня 1947 року в місті Портленд (штат Орегон) і почав займатись легкою атлетикою у віці 11 років. Тривалий час він спеціалізувався на стрибках у висоту методом «ножиць», проте не зміг досягти серйозних результатів. Років у 16 він вирішив дещо модифікувати цю техніку, намагаючись вигнути спину під час перелітання через планку - після кількох років тренувань нова техніка Фосбері стала нагадувати найпопулярніший на той час спосіб стрибків у висоту, відомий як «перекидний», лише спиною донизу.
Річард Фосбері, 1968 рік
Річард Фосбері, 1968 рік
Не зупиняючись на досягнутому, Фосбері продовжив удосконалювати свою техніку і у 1968 році виграв першість США серед студентів з результатом 2 метри 8 сантиметрів, завдяки чому став знаменитим, а спеціалісти вперше звернули увагу до його методу стрибків, який отримав назву «фосбері-флоп» («перекидання Фосбері»), коли останні метри прямолінійного розбігу виконуються під дугою, завершуючись стрибком і різким змахом рук та ніг, під час якого тіло спортсмена вигинається спиною до землі. У червні 1968 року, з результатом 2 м 21 см Дік Фосбері виграв відбіркові змагання до олімпійської збірної США.
На XIX літніх Олімпійських іграх у Мехіко, що почались 12 жовтня 1968 року, Річард Фосбері зразу став лідером, беручи всі висоти з першої спроби і вийшов у фінал з результатом 2 м 20 см. 20 жовтня 1968 року він також з першої спроби взяв висоту 2 м 22 см і з третьої - висоту 2 м 24 см, встановивши олімпійський рекорд. Намагаючись перевершити світовий рекорд Валерія Брумеля, встановлений п'ять років перед тим, Фосбері за три спроби так і не зміг подолати 2 м 29 см.
Досить швидко метод стрибків Фосбері став популярним в усьому світі і через чотири роки на Олімпійських іграх у Мюнхені 28 із 40 учасників використовували його, хоча золотий медаліст естонець Юрі Тармак переміг «перекидним» способом, а вже до 1980 року 13 з 16 олімпійських фіналістів стрибали методом «фосбері-флоп». Таким же способом кубинець Хав'єр Сотомайор у 1993 році встановив і нині діючий світовий рекорд 2 метри 45 сантиметрів.
Річард Фосбері на п'єдесталі пошани. Мехіко, 20 жовтня 1968 року
Річард Фосбері на п'єдесталі пошани. Мехіко, 20 жовтня 1968 року
Після закінчення навчання в університеті в 1972 році Річард Фосбері залишив спорт і зайнявся приватним будівельним бізнесом.
18 жовтня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Спорт
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 20 жовтня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left19 жовтня
21 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх