цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Подвиг Елвіна Йорка
2859
8 жовтня 1918 року в ході боїв біля Аргону (Франція) під час Першої Світової війни американський капрал Елвін Каллем Йорк з примітивної зброї вбив 25 і взяв у полон 132 німецьких солдата. Це врятувало невеликий загін Йорка від знищення під вогнем з німецького дзоту. За свій подвиг капрал був нагороджений Конгресом США Медаллю слави.
На обкладинці: Елвін Йорк
Елвін Йорк народився у 1887 році в сільському районі штату Теннессі. З юнацьких років він разом з батьком займався фермерською роботою і захоплювався полюванням. Серед знайомих він заслужив репутацію вправного мисливця і крайньо нестриманої людини, допоки, в 1915 році Йорк кардинально змінив стиль своєї поведінки після того, як став свідком загибелі свого друга: Йорк вступив до секти Церква Христа і почав працювати при недільній церковній школі.
В 1917 році, через два місяці після оголошення США війни Німеччині, Йорк отримав повістку до армії. Із-за своїх релігійних переконань він не міг тримати в руках зброю і звернувся до властей з проханням пройти альтернативну службу, але отримав відмову, оскільки релігійна секта, до якої належав Йорк, була небагаточисельною і невизнаною офіційно. Його було зараховано до 82-ї піхотної дивізії, що вела бойові дії у Франції, де Йорк не брав участь в боях, але був зобов'язаний мати при собі зброю.
8 жовтня 1918 року Йорк і 15 інших солдатів на чолі з сержантом Бернардом Ерлі отримали завдання провести розвідку навколо залізничного вузла біля міста Аргон. Повертаючись назад через ліс, вони заблудились і попали в тил німців, де їх зразу було виявлено. Потужним вогнем з дзоту на пагорбі німці вбили 8 американців, включаючи сержанта Ерлі.
Опинившись у критичній ситуації, Йорк з рушниці почав "знімати" одного німця за іншим, а потім з рештками взводу пішов на штурм дзоту. Він особисто вбив з револьвера шістьох німців котрі кинулись на перехоплення атакуючих. Командир німецького загону, вважаючи, що його атаковано великим загоном, здався разом з підлеглими зразу ж після того як Йорк закидав гранатами дзот. Після бою Йорк і його 7 соратників взяли в полон 132 ворога, включаючи німецького майора.
За свій подвиг Йорк був підвищений до чину сержанта і в 1919 році нагороджений Медаллю слави, найвищою військовою відзнакою США. Після війни завдяки свої славі і популярності Йорк зібрав кошти для заснування Індустріального інституту Йорка (нині Інститут Елвіна Йорка), навчального закладу для дітей із незаможних сімей з Теннессі. Елвін Йорк помер в 1964 році, а в 1941-у Гаррі Купер втілив його подвиг на екрані у кінострічці "Сержант Йорк".

Теги: США, Франція.

Дивіться також

Еміль Левассор і Рене Панар
Фотоархів
Еміль Левассор і Рене Панар
Особистості
Перша Світова війна
Європа
Нова історія

Головні події 8 жовтня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх