цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Втеча Мухаммеда з Мекки
24 вересня 622 року пророк Мухаммед завершив свою хіджру з Мекки, котру він залишив побоюючись переслідувань, до Медини, де зумів об'єднати ворогуючі мединські племена і створити першу мусульманську громаду.
11799
Особистості
Мухаммед (арабською - "той, котрого вихваляють"), одна із найвпливовіших релігійних і політичних постатей історії, народився в Мецці близько 570 року в знатному мекканському роді Курейшитів. Його батько помер ще до народження сина і Мухаммед виховувався в сім'ї діда, глави могутнього клану Хашим. Коли Мухаммеду було шість років, померла його мати, а через два роки - дід, і життям Мухаммеда опікувався його дядько Абу Таліб, новий глава клану. У 25 років Мухаммед одружився з багатою вдовою, на 15 років старшою за нього і наступні п'ятнадцять років вів життя звичайного торгівця; у нього народилось шестеро дітей - два сини (померли в ранньому віці) і чотири дочки.
В 610 році, коли Мухаммеду було 40, йому явився архангел Гавриїл, котрий, згідно з переказами, сказав, що він, Мухаммед, є посланцем Бога на землі і повинен навернути арабів до єдинобожжя. З цього часу Мухаммед оголосив про повернення до вірування Авраама і закликав християн та іудеїв відкинути суперечності, що розділяють їх вірування, і об'єднатись довкола релігії Авраама. Себе Мухаммед оголосив останнім проповідником іудейсько-християнських традицій і, адаптувавши їх теологічні положення, сформулював нову релігійну доктрину, викладену в Корані.
В 615 році у Мухаммеда було близько сотні послідовників, і його проповіді мали, в основному, розвінчувальний характер - він критикував жадібність багатіїв, їх розбещеність, аморальність, виступав проти поклоніння ідолам і декільком богам. Все це викликало невдоволення властей Мекки, котре посилилось в 619 році, після смерті Абу Таліба і відмови нового глави хашимського клану Абу Лаїба покровительствувати Мухаммеду.
Влітку 621 року до Мекки з Ястріба (Медини) прийшло 12 чоловік, які називали себе послідовниками вчення Мухаммеда, в 622 році - ще більша група паломників, котрі поклялись Мухаммеду захистити його від переслідувань. Мухаммед негайно закликав мусульман Мекки невеликими групами вирушати в Медину. Дізнавшись про те, що мусульмани залишають місто, власті Мекки наказали вбити Мухаммеда, але його втеча ("хіджра") завершилась успішно, і 24 вересня 622 року він прибув до Медини.
Почалась ера ісламу. У 637 році, в період правління другого праведного халіфа Умара ібн аль-Хаттаба, мусульмани почали своє літочислення з хіджри. Однак за велінням халіфа точкою відліку нової ери вважають не сам день прибуття Пророка до Медіни, а 1 мухаррама (перший день першого місяця) того ж року. Цей день відповідав 16 липня 622 року за юліанським календарем.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Сходження на Еверест без кисню
Особистості
Сходження на Еверест без кисню
Особистості
Релігія
Азія
Середньовіччя

Головні події 24 вересня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 вересня
25 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх