цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перша Французька республіка
21 вересня 1792 року Національний конвент (Законодавчі збори) Франції прийняли декрет про ліквідацію в країні монархії і проголосили створення Французької Республіки. Це відбулось через рік після того, як король Людовик XVI затвердив нову конституцію, котра позбавляла його значної частини влади.
9896
Політика
Людовик XVI зійшов на французький престол в 1774 році і за 15 років не зумів розв'язати фінансові проблеми країни, котрі залишилась йому від попередників. В 1789 році у Франції загострилась проблема з продовольством і країна переживала глибоку економічну кризу. На цьому фоні спалахнула революція - у 1791 році Франція стала конституційною монархією і король присягнув на вірність новій конституції, котра стала зразком для аналогічних законів багатьох держав у наступному столітті.
Неспокійна політична ситуація в країні посилилась в 1792 році під час війни Франції з Австрією та Прусією і, особливо, після Кобленцського маніфесту герцога Брауншвейга Карла Вільгельма, котрий закликав французів підкоритися законному королю. Незважаючи на загрозу іноземної інтервенції, паризькі санкюлоти, соціально найнижчі радикальні прихильники революції, вчинили заколот і у серпні захопили королівський палац Тюільрі - почався останній похід на монархію, котра в очах революціонерів дискредитувала себе співробітництвом з іноземними ворогами революційної Франції. 13 серпня 1792 року король з сім'єю були заарештовані і поміщені в тюрму Тампль.
Після цих подій Законодавчі збори оголосили вибори в Конвент. На своє перше засідання він зібрався 20 вересня 1792 року - більшість в ньому мали жирондисти (200 з 750 місць) і якобинці (110 місць). 21 вересня Конвент постановив позбавити короля Людовика XVI влади, а згодом, незважаючи на протести правого крила депутатів, віддав його під суд, котрий у січні 1793 року за пропозицією Робесп'єра проголосував за страту короля. Людовик XVI був гільйотинований в Парижі 21 січня 1793 року.
Офіційно республіка проіснувала до утворення Першої французької імперії в 1804 році діючим першим консулом Наполеоном Бонапартом, який проголосив себе імператором.
all_inclusive
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Європа
Нова історія

Головні події 21 вересня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left20 вересня
22 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх