цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перший політ монгольф'єра
19 вересня 1783 року у Версалі у присутності французького короля Людовика XVI і його дружини Марії Антуанетти брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, наповненої гарячим димом. В гондолі знаходились вівця, півень і качка.
На обкладинці: Зображення монгольф'єра, 1786 рік
5390
Наука і техніка
Брати Монгольф'є, чий батько був власником паперової фабрики, спочатку ставили досліди з паперовими кульками, наповненими воднем і водяною парою і лише випадково здогадались, що використання гарячого диму більш ефективне. Одна з таких куль, діаметром 3,5 метра, протрималась у повітрі 10 хвилині і піднялась на висоту 300 метрів.
Перший успішний запуск кулі, котра отримала назву "монгольф'єр", брати здійснили в червні 1783 року в рідному Анноні - на Ринковій площі міста вони запустили повітряну кулю без екіпажу. Монгольф'єр, діаметром 30 метрів, представляв собою льняний мішок, покритий шаром паперу і наповнений гарячим димом. Він зміг піднятись на висоту близько 500 метрів і пролетіти 1800 метрів.
19 вересня 1783 року на запрошення Французької Академії наук брати Монгольф'є у Весалі (під Парижем) запустили першу "пілотовану" кулю, котра через вісім хвилин після охолодження диму приземлилась за 4 кілометри від місця старту.
Через два місяці в небо піднялась перша людина - Пілатр-де-Розьє і маркіз д’Арланд піднялись на висоту до кілометра і за 25 хвилин пролетіли близько 9 кілометрів. 24 вересня 1784 року в Ліоні в повітря піднялась перша жінка - пані Тібль у присутності шведського короля Густава III досягла висоти 2700 метрів і протрималась у повітрі 142 хвилини.
Із-за своїх недоліків монгольф'єри згодом поступилися місцем шарльєрам - аеростатам, наповнюваним воднем. Однак у другій половині XX века завдяки розробці нових вогнетривких матеріалів і балонних газових горілок, монгольфєри знову стали популярні. У 2002 році американський авіатор Джеймс Стівен Фоссетт першим облетів на повітряній кулі Землю.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Вінсента ван Гога
Правила життя
Правила життя Вінсента ван Гога
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Європа
Нова історія

Головні події 19 вересня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left18 вересня
20 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх