цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перша у світі підводна атака
7 вересня 1776 року під час Революційної війни північно-американських штатів за незалежність американський підводний човен «Turtle» провів першу в світі підводну атаку корабля супротивника - у гавані Нью-Йорка з борту «Turtle» до флагмана британського флоту корабля "Eagle" була прикріплена бомба з годинниковим механізмом.
На обкладинці: Підводний човен «Turtle»
6285
Наука і техніка
Перші субмарини були збудовані голландським винахідником Корнеліусов ван Дребелем на початку 17-го століття, і лише через 150 років їх було використано в бойових діях. Американський конструктор Дейвід Бушнелл, учителем за професією, зайнявся будівництвом підводних човнів ще навчаючись у Йєльському університеті. Вважаючи, що основне призначення субмарин - це заміновування, Бушнелл збудував "Turtle" з дерева. Восьмифутовий човен, котрий отримав свою назву по формі корпуса ("Черепаха"), міг вмістити лише одну людину і рухався виключно за рахунок мускульної сили; для зануреня у воду на човні використовувся свинцевий баласт.
7 вересня "Turtle", керований Езрою Лі, наблизився до 64-гарматного британського корабля "Eagle" і при допомозі спеціального пристрою прикріпив бомбу до його днища. Але вона не втрималась і вибухнула, не завдавши ніяких пошкоджень ні кораблю, ні субмарині. Наступного тижня було здійснено ще декілька спроб замінувати британські кораблі на річці Гудзон, але кожна з них зазнала невдачі - єдиним, хто міг виконати цю складну маніпуляцію був Бушнелл, але він був фізично занадто кволий, щоб привести в рух саму субмарину.
Незважаючи на невдачу, генерал Джордж Вашингтон, зарахував Бушнела на військову службу в якості військового інженера, а після закінчення Революційної війни він став керівником інженерного підрозділу на військовій базі Вест-Пойнт. Сама ж субмарина "Turtle" потонула разом з транспортним кораблем, котрий її перевозив у 1777 році.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Наука і техніка
Америка
Нова історія

Головні події 7 вересня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 вересня
8 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх