цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Елвіс Преслі, Філадельфія, 28 травня 1977 року
Помер Елвіс Преслі
2316
16 серпня 1977 року в Мемфісі від сердечного удару на 42-у році життя помер музичний ідол 1950-х Елвіс Аарон Преслі. Причиною сердечного нападу стала згубна пристрасть до вживання барбітуратів.
На обкладинці - Елвіс Преслі, Філадельфія, 28 травня 1977 року.
Елвіс Преслі народився в місті Тупело, штат Міссісіпі, 8 січня 1935 року. Під час родів помер його брат-близнюк Джессі. Елвіс ріс у злиденних умовах спочатку в рідному Тупело, а потім у Мемфісі, куди переїхала його сім'я. Після закінчення середньої школи Преслі влаштувався на роботу водієм вантажівки.
Коли йому було 19, Елвіс зайшов до першої-ліпшої студії грамзапису Мемфіса і за 4 долара записав кілька пісень до дня народження матері. Сем Філіпс, власник студії, був вражений чистотою голосу та оригінальною манерою виконання пісень і запросив Елвіса попробувати попрацювати з оркестром. Після того, як Преслі виконав у його супроводі пісню "That's All Right", Філіпс погодився на своїй студії Sun Records за власний кошт випустити сингл Преслі, котрий практично миттєво досягнув верхніх позицій у чартах місцевих радіостанцій.
Це було початком стрімкої кар'єри Елвіса Преслі. Наступного року він став популярним на всьому півдні США, і в 1955 році за 40 тисяч доларів Філіпс продав контракт з Елвісом транснаціональній звукозаписуючій корпорації RCA (Radio Corporation of America). Першим записом для RCA стала пісня «Heartbreak Hotel», котра в 1956 році принесла Преслі славу як в США, так і в Європі. Підкріпив успіх подвійний сингл "Hound Dog"/"Don't Be Cruel."
У вересні 1956 року Преслі виступив у "Шоу Еда Саллівана", загальнонаціональній естрадній телепередачі, і підлітки всієї країни "випали в осад" від чудових пісень, привабливої зовнішності Елвіса і його еротично-динамічної манери виконання. Саме ця еротичність викликала хвилю осуду старшого покоління і вже під час третьої появи в "Шоу Еда Саллівана" Преслі показували по телебаченню лише вище пояса.
З 1956 по 1958 рік Елвіс Преслі був незаперчним лідером всіх музичних чартів і хітпарадів, ставши практично першим білим виконавцем, котрий добився такого успіху в традиційно "чорному" рок-н-роллі. В цей же час Преслі знявся в чотирьох вдалих художніх фільмах, котрі тільки зміцнили його популярність.
В 1958 році Преслі пішов на службу в армію і прослужив 18 місяців у Західній Німеччині водієм джипу. Записані заздалегідь п'ять синглів дали змогу не тільки підтримати популярність Преслі, але й стали "золотимии". Після демобілізації в 1960 році в чині сержанта, Преслі дещо змінив свій сценічний імідж, записав кілька романтичних балад ("Are You Lonesome Tonight?"), відмовився від гастролів і зосередився на зйомках музичних фільмів, котрих у 60-і роки було знято 27. В 1967 році він одружився з Присциллою Бюло і в 1968 році у них народилась дочка Лайза Марі.
В кінці 1960-х рок-н-ролл став сильно змінюватись і молодь більше не вважала Елвіса Преслі лідером цього музичного стилю. Він ще записав кілька вдалих пісень, котрі піднімаись на вершини хітпарадів, але після "Burning Love" в 1972-у успіх відвернувся від Преслі. В 1973 році він розлучився і згодом, перебуваючи в тяжкому моральному стані, пристрастився до наркотиків. Іншим його "захопленям" стала їжа. Набравши надто багато зайвої ваги, втративши зовнішню привабливість і динамічність, Преслі дав декілька концертів, котрі закінчилися повним провалом.
Ополудні 16 серпня 1977 року Елвіса Преслі з його маєтку в Грейсленді, в тяжкому стані доставили в госпіталь Мемфіса, де він невдовзі помер. Його було поховано в Грейсленді, в передмісті Мемфіса, і це місце згодом стало меккою фанів рок-н-роллу і прибутковим туристичним атракціоном.

Теги: Рок-музика, США.

Дивіться також

Зречення Едварда VIII
Сьогодні
Зречення Едварда VIII
Особистості
Культура і мистецтво
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 16 серпня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх