цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Смерть Клеопатри
12 серпня 30 року до нашої ери після неодноразових невдалих спроб отримати від римського консула Октавіана, котрий захопив Александрію, гарантій збереження власної свободи і передачі царства своїм дітям, покінчила життя самогубством Клеопатра VII, 39-річна цариця Єгипту.
На обкладинці: Клеопатра VII
4941
Особистості
Клеопатра народилась в 69 р.до н.е. і у 18 років, після смерті свого батька Птолемея XII, стала правительнецею Єгипту разом із своїм братом і формальним чоловіком Птолемеєм XIII. Обоє вони походили з Македонської династії, котра правила Єгиптом після смерті Александра Македонського у 323 році до н.е. Не маючи ні краплі єгипетської крові, Клеопатра була єдиною з монархічної сім'ї, хто володів єгипетською мовою. Вона також була проголошена дочкою єгипетського бога Ра, що теж зміцнювало авторитет цариці серед підданих. В 48 р. до н.е., між Клеопатрою і її чоловіком виникли непорозуміння і в країні почалась громадянська війна.
В цей же час у Римі, наймогутнішій державі Заходу, також йшла громадянська війна. Помпей Великий, програвши у Греції битву Цезарю, шукав порятунку в Єгипті, але був убитий за наказом Птолемея XIII. Після появи Цезаря в Александрії, Клеопатра хитрістю і спокусою зуміла привернути його на свій бік у боротьбі проти брата. Птолемей XIII загинув у 47 р. до н.е. у бою проти римських військ, і Клеопатра стала правити Єгиптом разом з іншим своїм братом, який прийняв ім'я Птолемей XIV.
У червні 47 р. до н.е. Клеопатра народила від Юлія Цезаря сина, котрого назвала Цезаріон (маленький Цезар), і після тріумфального повернення Юлія до Риму, проживала разом з ним в столиці імперії. Після вбивства Цезаря в березні 44 р. до н.е. Клеоптра повернулась до Єгипту і зберігала нейтралітет щодо подій громадянської війни в Римі.
По смерті Птолемея XIV, імовірно отруєного за наказом Клеопатри, вона проголосила свого сина співправителем Єгипту під іменем Птолемей XV Цезар. У 43 р. до н.е., після утворення у Римі другого тріумвірату, правителем східних римських провінцій став Антоній. В 41 р. до н.е. в Сирії він вперше зустрівся з Клеопатрою і закохавшись, приїхав разом з нею до Александрії. В 37 р.до н.е. Клеопатра народила від нього близнюків, сина й дочку, і цього ж року вони одружились.
Після розпаду триувірату, Октавіан, один із тримувирів, внучатий племінник Цезаря і його спадкоємець на римському престолі, оголосив війну Антонію і Клеопатрі. 2 вересня 31 р. до н.е. полководець Октавіана Марк Віспаній Агріппа розбив флот Клеопатри у битві біля Акції (Греція), а через тиждень - наземні війська Антонія.
В 30 році Октавіан завоював столицю Єгипту Александрію. Коли хід війни був вже практично визначений, Антоній заколов себе мечем. Після появи римського консула в Александрії, Клеопатра неодноразово намагалась домовитись з ним про гарантії безпеки для себе і своїх дітей. Зрозумівши, що Октавіан не піддається її чарам і шансів передати правління Єгиптом своїм дітям нема ніяких, 12 серпня 30 р. до н.е. Клеопатра покінчила життя самогубством, дозволивши укусити себе отруйній змії.
Через деякий час Октавіан стратив Цезаріона, анексував Єгипет і з 27 р. до н.е., прийнявши ім'я Август, правив Римом як імператор до своєї смерті в 14 році.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Жінки
Політика
Африка
Античні часи
Золотий вік

Головні події 12 серпня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left11 серпня
13 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх