цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
star_border share search menu
Незалежність Ліберії
26 липня 1847 року Ліберія, колишня колонія Американського колонізаційного товариства, проголосила свою незалежність. Під тиском Великої Британії США погодились із проголошенням суверенітету Ліберії, і на африканському континенті з'явилась перша незалежна демократична республіка.
На обкладинці: Прапор Ліберії
3603
Політика
Прийнята згодом конституція країни була написана за зразком конституції США. В 1848 році першим президентом Ліберії було обрано Джозефа Дженкінса Робертса.
Американське колонізаційне товариство було засноване в 1816 році Робертом Фінлі і переслідувало мету сприяти поверненню до Африки колишніх американських рабів. В 1820 році на півдні британської колонії Сьєрра-Леоне з'явились перші американські поселенці, а в 1821 році було засновано самоврядовану колонію, що діяла під юрисдикцією Британії.
Діяльність Американського колонізаційного товариства піддавалась критиці з боку противників рабства у США, котрі стверджували, що виїзд з країни колишніх рабів тільки підсилює інститут рабства. Крім того, серед афро-американців було мало людей, котрі були готові залишити домівки в США заради невідомої перспективи у Африці. Тим не менш, у період з 1822 по 1861 роки близько 15 тисяч колишніх рабів виїхали до Ліберії. Офіцйіно США визнали Ліберію в 1862 році.
Проголошення першої у Африці демократичної республіки підсилили зусилля Британії і США, направлені на припинення нелегальної работоргівлі і Західній Африці. Підтримувана США, Ліберія зуміла уникнути значних конфліктів протягом майже усього 20-го століття і лише в 1989 році в країні почалася громадянська, котра закінчилась в 1997 році обранням Чарльза Тейлора президентом на демократичних виборах. У 2002 році при активній допомозі і підтримці гвінейського президента Лансани Конте було створено великий опозиційний рух ЛУРД, який після півторарічної військової кампанії зумів позбавити влади Тейлора і вигнати його з країни.
На президентських виборах, що пройшли в 2005 році, фаворитом вважався відомий футболіст Джордж Веа, який виграв перший раунд з незначною перевагою, проте перемогу в другому раунді з результатом 59,4% здобула випускниця Гарварду, колишня співробітниця Всесвітнього банку та багатьох інших міжнародних фінансових інститутів, міністр фінансів в уряді Чарльза Тейлора - Елен Джонсон-Серліф. Вона стала першою жінкою, що зайняла вищу вибірну посаду в Африці.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Африка
Нова історія

Головні події 26 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх