цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Зречення Марії Стюарт
1804
24 липня 1567 року під час свого ув'язнення в замку Лох-Левен шотландська королева Марія Стюарт зреклась престолу на користь свого однорічного сина Якова, котрий згодом став королем Шотландії Яковом VI і першим Стюартом на англйському престолі - Яковом I.
На обкладинці: Марія Стюарт
У 1542 році, коли Марії було всього шість днів, вона зайняла шотландський трон по смерті свого батька короля Якова V. Згодом матір відіслала Марію на виховання до французького двору, і в 1558 році вона вийшла заміж за дофіна, майбутнього французького короля Франциска II. Через рік, Франциск помер і Марія Стюарт повернулася на батьківщину.
В 1565 році, щоб стати спадкоємницею англійської королеви Єлизавети, вона вийшла заміж за свого кузена лорда Дарнлі. В 1567 році лорд Дарнлі загинув при досить загадкових обставинах від несподіваного вибуху. І хоча винних знайдено не було, головна підозра впала на коханця Марії - Ерла Ботвелла. Того ж року, всупереч традиціям, Ботвелл і Марія одружилися, що підсилило підозри у змові проти Дардлі, і їх обох було заарештовано - Марію помістили в маленький замок на острові посеред озера Лох-Левен, де вона й зреклась шотландського престолу на користь сина Дардлі, Якова.
В 1568 році Марія Стюарт втекла із замку, організувала військо для захоплення влади в Шотландії, але зазнавши поразки, втекла до Англії. Королева Єлизавета спочатку гостинно прийняла Марію, але згодом наклала на неї домашній арешт за численні інтриги із католицькими та іспанськими опонентами Єлизавети. Через дев'ятнадцять років стався замах на Єлизавету і слідство та суд визнали Марію винною у змові і її було засуджено до страти. Вирок було виконано 8 лютого 1587 року.
Син Марії, король Шотландії Яків VI, спокійно спостерігаючи за розвитком подій і не виступивши на захист матері, в 1603 році, по смерті Єлизавети, став королем Англії, Шотландії та Ірландії, першим Стюартом на англійськом у престолі і першим королем, що став іменувати себе королем Великобританії.

Теги: Англія, Стюарти, Шотландія.

Дивіться також

Особистості
Жінки
Європа
Середньовіччя

Головні події 24 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх