цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Убивство Джона Диллинджера
22 липня 1934 року в Чикаго агентами ФБР смертельно поранено відомого грабіжника і вбивцю, "ворога нації №1 в США" 31-річного Джона Диллинджера. За його недовгу бандитську кар'єру, що тривала всього рік, Диллинджер пограбував 11 банків, викрав більше 300 тисяч доларів і вбив сімох поліцейських і трьох федеральних агентів.
На обкладинці: Джон Диллинджер
5133
Кримінал
Джон Диллинджер народився в Індіанаполісі в 1903 році. Вперше він був засуджений в 1924 році за розбійний напад і отримав від 10 до 20 років тюрми. Після декількох невдалих спроб втечі, Диллинджер зблизився з компанією професійних грабіжників банків на чолі з Гаррі П'єрпонтом, що разом з ним відбували покарання. В травні 1933 року звільнений умовно Диллинджер спланував роздобути гроші для організації втечі П'єрпонта з приятелями із в'язниці - він сподівався, що за це його приймуть в елітну грабіжницьку банду. Сформована Диллинджером нашвидкоруч бригада за чотири місяці пограбувала чотири банки, два продовольчі магазни і аптеку в Індіані та Огайо, здобувши при цьому більше 40 тисяч доларів.
При допомозі двох подруг П'єрпонта Диллинджер підкупив охорону в'язниці в Мічигані, роздобув зброю, і організував втечу приятелів, але напередодні запланованих подій був заарештований. П'єрпонту вдалося втекти з тюрми; в жовтні він зі своєю бандою пограбував банк в Огайо і за виручені 11 тисяч доларів організував втечу Диллинджера, котра відбулась 12 жовтня 1933 року.
Протягом наступних трьох місяців новоутворена банда П'єрпонта-Диллинджера грабувала банки в Індіані, Вісконсіні, Чикаго та Арізоні, але 25 січня 1934 року їх всіх було заарештовано. 3 березня, очікуючи суду за вбивства і грабунки, Диллинджер спланував свою найзнаменитішу втечу. Зробивши дерев'яний муляж пістолета і начистивши його гуталіном, він шляхом залякування звільняється з-під варти, захоплює справжню зброю і, проникнувши в тюремний гараж, в машині шерифа виїжджає за межі тюрми.
Переїхавши до Чикаго, Диллинджер створює нову банду і проводить серію розбійних нападів в Південній Дакоті та Айові. До пошуків Диллинджера підключається ФБР і 31 березня при спробі арешту, він вбиває двох федеральних агентів. З цього моменту за Диллинджером починається справжнє полювання - 22 квітня агенти ФБР знову ж таки при спробі арешту випадково вбили одну і поранили двох цивільних людей.
30 червня Диллинджер провів свій останній розбійний напад - в Індіані він заволодів 30 тисячами, вбивши при цьому одного поліцейського і чотирьох цивільних.
В липні ФБР під загрозою депортації добилося згоди на співробітництво від румунки Анни Сейдж, подруги Диллинджера, котрій також було обіцяно винагороду в 10 тисяч за голову бандита. 22 липня вони вдвох ідуть в кінотеатр "Biograph", щоб переглянути гангстерську стрічку "Манхеттенська мелодрама". Попереджені заздалегідь, двадцять агентів ФБР і поліцейських очікували пару біля виходу і о 10-40 оточили вбивцю. Під час арешту Диллинджер намагався втекти, але загубив на бігу пістолет і загинув під градом куль. При цьому було поранено двох випадкових перхожих.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Кримінал
Америка
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 22 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left21 липня
23 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх