цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Загибель станції «Скайлеб»
11 липня 1979 року припинила своє існування американська космічна станція «Скайлеб», запущена на орбіту в 1973 році - залишки станції, що неконтрольовано увійшла в атмосферу, впали на територію Австралії і в Індійський океан.
3500
Наука і техніка
Перші проекти орбітальних станцій стали з'являтися в СРСР і в США з кінця 1950-х років. Одним з найпоширеніших варіантів була переробка верхнього ступеня ракети-носія в повноцінний орбітальний модуль.
«Скайлеб» було збудовано на основі третьої ступені місячної ракети «Saturn 5». Станція мала в довжину близько 27 метрів, важила 77 тон і була укомплектовано рекордною на той час кількістю обладнання. Все необхідне для діяльності трьох екіпажів знаходиться на «Скайлеб» під час її запуску, включаючи 907 кг продуктів і 2722 кг води. Завдяки своїм величезним розмірам на «Скайлебі» була практично необмежена свобода пересування астронавтів, для яких був встановлений душ, а кожен астронавт мав свій зашторений відсік-каюту зі спальним місцем і ящиком для особистих речей. Основним завданням експедицій, що працювали на «Скайлебі», було дослідження Сонця (передано на Землю 175 тисяч знімків) і впливу тривалої невагомості на біологічну активність людини.
Станція «Скайлеб» була виведена на орбіту в травні 1973 року, через два роки після запуску першої у світі космічної станції «Салют-1». Але на відміну від радянського «Салюту», з експлуатацією котрого виникло чимало проблем, «Скайлеб» виявився досить вдалим проектом і прийняв на свій борт три окремі космічні експедиції, котрі пропрацювали на навколоземній орбіті загалом більше 700 годин.
У 1978 році, через п'ять років після останньої експедиції, через надзвичайно високу сонячну активність радіус орбіти станції почав різкіше, ніж очікувалось, зменшуватись, і 11 липня 1979 року «Скайлеб», увійшовши в атмосферу Землі, розпався і припинив своє існування. Районом затоплення станції передбачалася точка на 1300 км південніше Кейптауна, ПАР. Проте помилка в розрахунках в межах 4% і той факт, що станція руйнувалася повільніше, ніж передбачалося, привели до зміщення точки падіння незгорілих уламків: частина з них впала в західній Австралії південь від міста Перт.
«Скайлеб» виявилася першою і єдиною американською космічною станцією.

Коментарі

Дивіться також

Королівство Португалія
Сьогодні
Королівство Португалія
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Австралія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 11 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх