Перший
Вімблдонський турнір
9 липня 1877 року Всеанглійський клуб крокету і трав'яного тенісу провів у передмісті Лондона Вімблдоні свій перший тенісний турнір. В ньому взяв участь 21 аматор, що змагався лише в чоловічому одиночному розряді. Переможцем став Спенсер Гор, котрий отримав винагороду в 25 гіней.
12779
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Теніс бере свій початок з 13 століття від популярної французької гри "jeu de paume" (пальмова гра), котра трансформувалася в "real або royal tennis" (королівський теніс), гру з ракеткою і м'ячем, що проводилась у закритому приміщені. Пізніше "real tennis" перетворився у "lawn tennis" (лаун-теніс) і в нього вже грали на відкритому повітрі на трав'яних газонах.

В 1868 році було засновано Всеанглійський спортивний клуб, котрий пропагував крокет, ще одну гру на трав'яному покритті, але зростаюча популярність тенісу підштовхнула організаторів клубу зайнятись і цим видом спорту, опублікувати правила гри і, нарешті, оголосити про проведення першого турніру серед аматорів. Для участі в ньому зголосилось 22 гравці, але 9 липня на турнір з'явився лише 21. Наступного дня з розіграшу вибуло 10 чоловік, через день — ще п'ятеро і на третій день, 12 липня, у півфіналі залишилось лише троє. В наступні два дні, суботу й неділю, турнір не проводився через фінал з крокету, а запланований на понеділок фінальний матч з тенісу довелося перенести на четвер через дощову погоду.

На заключну гру Вімблдонського турніру зібралось 200 глядачі. Вона тривала всього 48 хвилин і 27-річний Спенсер Гор з рахунком 6-1, 6-2, 6-4 переміг Вільяма Маршалла.

Перші жіночі змагання на Вімблдоні були проведені в 1884 році (перемогу здобула Мод Уотсон), перші парні — в 1885 році, а перші змішані парні — в 1913 році. З початку 20-го століття Вімблдонський турнір набув міжнародного статусу, а з 1968 року став турніром професйних тенісистів.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 9 липня

Палацовий переворот Катерини II

1762
#ЦейДень

Все про 9 липня

Події, факти, персоналії

Незалежність Аргентини

1816