цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Перший Вімблдонський турнір
2874
9 липня 1877 року Всеанглійський клуб крокету і трав'яного тенісу провів у передмісті Лондона Вімблдоні свій перший тенісний турнір. В ньому взяв участь 21 аматор, що змагався лише в чоловічому одиночному розряді. Переможцем став Спенсер Гор, котрий отримав винагороду в 25 гіней.
Теніс бере свій початок з 13 століття від популярної французької гри "jeu de paume" (пальмова гра), котра трансформувалася в "real або royal tennis" (королівський теніс), гру з ракеткою і м'ячем, що проводилась у закритому приміщені. Пізніше "real tennis" перетворився у "lawn tennis" (лаун-теніс) і в нього вже грали на відкритому повітрі на трав'яних газонах.
В 1868 році було засновано Всеанглійський спортивний клуб, котрий пропагував крокет, ще одну гру на трав'яному покритті, але зростаюча популярність тенісу підштовхнула організаторів клубу зайнятись і цим видом спорту, опублікувати правила гри і, нарешті, оголосити про проведення першого турніру серед аматорів. Для участі в ньому зголосилось 22 гравці, але 9 липня на турнір з'явився лише 21. Наступного дня з розіграшу вибуло 10 чоловік, через день - ще п'ятеро і на третій день, 12 липня, у півфіналі залишилось лише троє. В наступні два дні, суботу й неділю, турнір не проводився із-за фіналу з крокету, а запланований на понеділок фінальний матч з тенісу довелося перенести на четвер із-за дощової погоди.
На заключну гру Вімблдонського турніру зібралось 200 глядачі. Вона тривала всього 48 хвилин і 27-річний Спенсер Гор з рахунком 6-1, 6-2, 6-4 переміг Вільяма Маршалла.
Перші жіночі змагання на Вімблдоні були проведені в 1884 році (перемогу здобула Мод Уотсон), перші парні - в 1885 році, а перші змішані парні - в 1913 році. З початку 20-го століття Вімблдонський турнір набув міжнародного статусу, а з 1968 року став турніром професйних тенісистів.

Теги: Великобританія, Лондон.

Дивіться також

Спорт
Європа
Нова історія

Головні події 9 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх