цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перший Вімблдонський турнір
9 липня 1877 року Всеанглійський клуб крокету і трав'яного тенісу провів у передмісті Лондона Вімблдоні свій перший тенісний турнір. В ньому взяв участь 21 аматор, що змагався лише в чоловічому одиночному розряді. Переможцем став Спенсер Гор, котрий отримав винагороду в 25 гіней.
3529
Спорт
Теніс бере свій початок з 13 століття від популярної французької гри "jeu de paume" (пальмова гра), котра трансформувалася в "real або royal tennis" (королівський теніс), гру з ракеткою і м'ячем, що проводилась у закритому приміщені. Пізніше "real tennis" перетворився у "lawn tennis" (лаун-теніс) і в нього вже грали на відкритому повітрі на трав'яних газонах.
В 1868 році було засновано Всеанглійський спортивний клуб, котрий пропагував крокет, ще одну гру на трав'яному покритті, але зростаюча популярність тенісу підштовхнула організаторів клубу зайнятись і цим видом спорту, опублікувати правила гри і, нарешті, оголосити про проведення першого турніру серед аматорів. Для участі в ньому зголосилось 22 гравці, але 9 липня на турнір з'явився лише 21. Наступного дня з розіграшу вибуло 10 чоловік, через день - ще п'ятеро і на третій день, 12 липня, у півфіналі залишилось лише троє. В наступні два дні, суботу й неділю, турнір не проводився через фінал з крокету, а запланований на понеділок фінальний матч з тенісу довелося перенести на четвер через дощову погоду.
На заключну гру Вімблдонського турніру зібралось 200 глядачі. Вона тривала всього 48 хвилин і 27-річний Спенсер Гор з рахунком 6-1, 6-2, 6-4 переміг Вільяма Маршалла.
Перші жіночі змагання на Вімблдоні були проведені в 1884 році (перемогу здобула Мод Уотсон), перші парні - в 1885 році, а перші змішані парні - в 1913 році. З початку 20-го століття Вімблдонський турнір набув міжнародного статусу, а з 1968 року став турніром професйних тенісистів.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Шарля де Голля
Правила життя
Правила життя Шарля де Голля
Спорт
Європа
Нова історія

Головні події 9 липня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left8 липня
10 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх