цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
«Ніч смутку»
30 червня 1520 року під час повстання проти іспанців загинув 54-річний Монтесума II, імператор ацтеків, котрий без бою здав імперію військам Ернана Кортеса і наказав своєму народу покоритися завойовникам.
4434
Війни
Столиця ацтеків місто Теночтитлан було засноване в 1325 році племенами мисливців та збирачів на острові в центрі озера Текскоко поблизу сучасного Мехіко. Всього лише за століття завдяки великому прогресу в системі ведення сільського господарства навколо міста розвинулась потужна цивілізація, Ацтекська імперія, котра на момент приходу Монтесуми II до влади в 1502 році простяглася на південь до сучасної Нікарагуа. Монтесума обклав податями численні дрібні племена і підтримував жорсткий режим правління на величезній території завдяки військовому придушенню будь-яких проявів невдоволення.
Молодий аристократ Ернан Кортес з'явився у Вест-Індії в 1504 році. В 1511 році разом із Дієго Веласкесом він завоював Кубу і всупереч забороні Веласкеса, котрий став губернатором Куби, в 1518 році відплив на чолі іспанської експедиції до континенту.
В березні 1519 року він висадився на узбережжі Мексиканської затоки з 500-и солдатами, сотнею моряків і 16-а кіньми. Кортес легко переміг місцеві племена і заснував на узбережжі місто Веракруз, головним чином для того, щоб бути обраним губернатором колонії і позбавитись підпорядкуванню Веласкесу, чиїм підлеглим він формально вважався. У Веракруз Кортес зайнявся підготовкою своєї армії, спалив усі кораблі, щоб запобігти можливій зраді своїх соратників, і почав просування вглиб мексиканської території. Серед племен, підкорених ацтеками, він швидко знайшов союзників, котрі підтримали його у прагнені завоювати Теночтитлан. Монтесума II, дізнавшись про завойовників, намагався підкупити Кортеса, але безуспішно, і 8 листопада 1519 року півтисячі іспанців і тисяча воїнів племені тлакскалтек без бою увійшли в Теночтитлан. Іспанці були зустріті з почестями, а Кортес зумів добитися такого впливу на Монтесуму, що фактично став правителем величезної імперії.
Весною 1520 року Кортес довідався, що на материк висадився іспанський загін, направлений Веласкесом для підкорення Кортеса. Кортес залишив у Теночтитлані гарнізон із 80 солдатів і кількох сотень воїнів племені тлакскалтек, асам з основним військом вирушив проти іспанського загону.
Розбивши його і повернувшись в червні до столиці ацтеків, він застав розгар повстання проти влади Монтесуми і Кортеса, котре набуло такого розмаху, що знесилені довгим походом іспанці були змушені 30 червня 1520 року тікати з Теночтитлану. Цього ж дня, вночі Монтесума був убитий: за іспанськими свідчення - ацтеками, за ацтекськими - іспанцями. Його спадкоємцем на троні став його ж брат Куітлахуак.
У травні 1521 року Кортес повернувся до Теночтитлану, після тримісячного штурму взяв місто, стратив ацтекського імператора і проголосив себе правителем Мексиканської імперії.
all_inclusive
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Отто Бісмарка
Правила життя
Правила життя Отто Бісмарка
Війни
Особистості
Америка
Латинська Америка
Середньовіччя

Головні події 30 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 червня
1 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх