цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Убивство Франсиско Пісарро
2966
26 червня 1541 року в Лімі своїми колишніми сподвижниками був убитий засновник міста і завойовник інків іспанський конкістадор 66-літній Франсиско Пісарро.
На обкладинці: Франсиско Пісарро
Незаконнонароджений син іспанського аристократа, неписьменний Пісарро у віці 17 років почав службу солдатом, брав участь у боях в Італії. В 1502 році він служив під керівництвом конкістадора Алонсо де Охеда під час його експедиції до Колумбії в 1510 році і входив до загону Васко Балбоа, коли той у 1513 році відкрив Тихий океан. Чутки про величезні багатства інків змусили його і Дієго де Алмагро організувати в 1524 році дві експедиції углиб Південної Америки, розвідати територію сучасного Еквадору і підтвердити існування імперії інків.
Таємно отримавши від імператора Карла V гарантії того, що саме він, а не Алмагро, стане власником більшості знайдених скарбів, Пісарро знову відплив до Південної Америки і в 1532 році висадився в Перу. Подолавши Анди, його загін досяг міста Кахамарка в інкському королівстві Кіто і захопив імператора Атауальпа в полон. Отримавши за нього в якості викупу "кімнату золота", Пісарро цинічно наказав стратити імператора і у 1533 році практично повністю оволодів всією територією інків.
Ставши губернатором Перу, Пісарро заснував багато поселень, в тому числі і місто Ліма, і направив Алмагро на завоювання Чилі, обіцяючи йому у власність нову територію. Після вдалої експедиції і черговий раз обманутий, в 1538 році Алмагро зі своїми військами захопив місто Куско, але загинув, захищаючи місто від військ Пісарро.
Через три роки група з двадцяти соратників Алмагро проникла у дім губернатора і за обідом Пісарро був убитий. Після цього Дієго ел Монцо, син Алмагро, проголосив себе губернатором Перу. Через рік він був страчений за наказом призначеного іспанським королем губурнатором Перу.
Франсиско Пісарро був похований у дворі кафедрального собору в Лімі. Через деякий час його голова і тіло були розділені і поховані в окремих коробках під підлогою собору. Лише в 1977 році рештки Піссаро були знайдені, ексгумовані та ідентифіковані.

Теги: Іспанія, Ліма, Перу.

Дивіться також

Знищення башт-близнюків у Нью-Йорку
Фотоархів
Знищення башт-близнюків у Нью-Йорку
Особистості
Америка
Латинська Америка
Середньовіччя

Головні події 26 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх