цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Остання перемога американських індіанців
2839
25 червня 1876 року індіанці племен сіу і шаєна під керівництвом вождя Несамовитий Кінь виграли двогодинний бій в долині ріки Літл Бігхорн (штат Монтана) проти армійськогго загону підполковника Джорджа Армстронга Кастера. Це була остання перемога індіанців США у їх боротьбі проти переселення у резервації.
У 1868 році уряд США підписав Ламарійський мирний договір, визначивши Південну Дакоту як територію, котра назавжди стає індіанською власністю. Це зобов'язування зберігало силу 6 років, поки в горах Блек-Хілс не були знайдені поклади золота, - почалось вторгнення золотошукачів, і частина індійських племен була змушена перейти межі штату і оселитися у Монтані. Уряд наказав індіанцям повернутись, а тих, хто не підкориться, чекало тюремне ув'язнення. У відповідь індійські вожді Несамовитий Кінь і Сидячий Буйвол закликали племена сіу і шаєна дати відсіч американцям і зібратись в долині ріки Літл-Бігхорн.
До весни 1876 року прибуло 7500 індіанців. Для придушення можливого заколоту до Літл-Бігхорн були направлені урядові війська, авангардною групою котрих командував 36-річний підполковник Кастер. Намагаючись випередити супротивника, 25 червня 1876 року Кастер наказав атакувати нічого не підозрюючих індіанців, але наштовхнувся на рішучий опір, і в ході контратаки протягом години сіу і шаєни убили всіх 268-х чоловік із загону Кастера. Загинули він сам, два його брата і племінник. Індіанці втратили від 30 до 100 чоловік. Бій був припинений як тільки з'явилась основна армійська колона.
Проведене урядове розслідування інциденту виправдало дії Кастера, і протягом двох наступних років більшість індіанців були загнані в резервації або вбиті; частина з них перепрейшла до Канади. До 1880 року корінне населення Америки втратило майже 19 мільйонів акрів землі, котрими воно володіло ще за 50 років перед тим.

Теги: США.

Дивіться також

Війни
Битви
Америка
Нова історія

Головні події 25 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх