цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Франко-російська війна
24 червня 1812 року Велика армія Наполеона, найбільша військова сила Європи, що налічувала до 600 тисяч військовослужбовців, перетнула річку Німан і вторглась на територію Росії.
4321
Війни
У 1812 році Наполеон був на вершині успіху - завойована майже вся Європа, близькою була перемога над Іспанією, а для підкорення Британії необхідна була її економічна ізоляція, в здійсненні котрої Наполеон розраховував на свого союзника російського царя Олександра I. Але несподівано для французького імператора, у вирішальний момент Олександр I відмовися оголошувати блокаду Британії, котра була для Росії економічно вкрай невигідна. З метою тиску на царя весною 1812 року Наполеон почав концентрувати свої війська в Польщі, але Олександр I відмовився змінити своє рішення.
24 червня найбільша європейська армія чисельністю понад 500 тисяч чоловік, котру підтримували військові контингенти з Прусії, Польщі та Австрії, перетнула річку Німан і вступила на територію Росії. В перші місяці війни, французи практично не зустрічали опору з боку російських військ, котрі, намагаючись уникнути прямої конфронтації з краще організованою силою супротивника, відступали вглиб країни, спалюючи залишені ними населені пункти.
7 вересня відбулась битва під Бородіном, в котрій обидві сторони зазнали величезних втрат, а 14 вересня Наполеон увійшов у Москву. Але замість продовольства і матеріальної підтримки, його зустріло практично спустіле місто, майже всі жителі котрого були евакуйовані. Наступного дня в Москві сплахнула пожежа, котра знищила французькі військові поселення.
Після місячного очікування повідомлення про капітуляцію, котре так і не надійшло, і побоюючись перспективи зустріти зиму в Росії, французькі війська, почали свій відступ з Москви. Відхід армії Наполеона був тяжким і хаотичним із-за поганого матеріального забезпечення і неочікуваної агресивності росіян під час їх хаотичних набігів. Коли 14 грудня французи залишили Росію, Велика Армія налічувала лише близько 100 тисяч чоловік.
У січні 1813 року почався «Закордонний похід російської армії» - бойові дії перемістилися на територію Німеччини і Франції. У жовтні 1813 року Наполеон був розгромлений в битві під Лейпцигом, а в квітні 1814 року зрікся трону Франції.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Європа
Нова історія

Головні події 24 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 червня
25 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх