цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Гамаль Насер -
президент Єгипту
23 червня 1956 року 99,95% єгиптян проголосували за обрання Гамаля Абдель Насера президентом Республіки Єгипет. Він став другим президентом країни і першим президентом Об'єднаної Арабської Республіки (ОАР), створеної в 1958 році за участю Сирії, Іраку та Єгипту.
На обкладинці: Ґамаль Абдель Насер
4111
Особистості
Гамаль Абдель Насер народився у Александрії в 1918 році. Після закінчення середньої школи і кількох місяців навчання у коледжі, поступив до військової академії, котру закінчив у 1938 році. Під час Другої Світової війни служив у Судані, де взяв участь у створенні підпільної революційної організації "Офіцери за свободу", метою котрої було повалення влади єгипетської монархічної сім'ї і звільнення від британського колоніального панування. У 1948 році Насер був пораненний під час першої арабо-ізраїльської війни.
23 липня 1952 року Насер разом з 89-а членами організації "Офіцери за свободу" здійснив військовий переворот, який позбавив влади короля Фаруха. Першими кроками заколотників став перерозподіл земельної власності, кримінальне переслідування політиків-корупціонерів. Шляхом інтриг та інсинуацій у 1954 році Насер усунув від влади президента Мохаммеда Нагіба і проголосив себе прем'єр-міністром Єгипту, ставши одноосібним лідером Революційної Ради - нового уряду країни.
Пропагуючи ідеї соціалізму та неприєднання до військових блоків і будучи єдиним кандидатом, 23 червня 1956 року Насер отримав переконливу перемогу на президентських виборах. У бюлетні для голосування був також пункт про підтримку нової конституції, згідно з котрою Єгипет проголошувався однопартійною соціалістичною країною з ісламом як офіційною релігією. За цю пропозицію проголосувало 99,8% виборців.
За наступні роки Насер проявив себе як надзвичайно дієвий і популярний лідер країни, націоналізував Суецький канал, за підтримки СРСР провів значні економічні реформи. Після поразки у Шестиденній війні, коли Синайський півострів був окупований Ізраїлем, Насер подав у відставку, яка не була прийнята і останні роки свого правління присвятив переозброєнню армії Єгипту за рахунок підтримки СРСР.
Помер Гамаль Насер 28 вересня 1970 року від сердечної недостатності. Всього через рік після цього із-за конфлікту із Сирією Єгипет вийшов зі складу ОАР і отримав нову назву - Арабська республіка Єгипет.
all_inclusive
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Політика
Африка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 23 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left22 червня
24 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх