цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Проголошення Національних зборів Франції
20 червня 1789 року у Версалі, під Парижем, Депутати третього стану Генеральних штатів, підтримані нижчими шарами духовенства і дворянства, проголосили себе Національними зборами.
3872
Політика
Людовик XVI, котрий коронувався в 1774 році, отримав у спадок від свого діда Людовика XV великі фінансові проблеми і в 1789 році, сподіваючись вийти з економічної кризи, скликав Генеральні штати, асамблею представників трьох соціальних груп населення - аристократію, духовенство і простолюдинів. Останній раз Генеральні штати скликались в 1613 році, і депутати відразу звернулись до короля з вимогами проведення соціальних і політичних реформю.
Депутати третього стану, котрі мали найбільше представників, проголосили себе Національними зборами і постановили прийняти конституцію, що обмежувала б права короля. Представники другого стану протягом наступних днів також увійшли до Національних зборів.
Спочатку Людовик поставився до Національних зборів прихильно, але згодом змінив свою думку і наказав військам оточити Версаль. 20 червня в королівський залі для гри в м'яч представникам народу виголосили знамениту «клятву в залі для гри в м'яч», в якій пообіцяли продовжувати працювати допоки Франція не отримає конституцію.
Після невдалих спроб розігнати асамблею силою 27 червня Людовик XVI був змушений визнати її законною. Змінивши свою назву на Національні установчі збори, вони стали функціонувати як законодавчий орган, а після взяття Бастилії 14 липня 1789 року фактично прийняли на себе управління Францією і діяли до 30 вересня 1791 року, напередодні дня, коли набула чинності Конституція Франції.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Європа
Нова історія

Головні події 20 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left19 червня
21 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх