цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Статуя Свободи -
подарунок французького народу
2517
19 червня 1885 року до Нью-Йорка на пароплаві "Isere" прибув подарунок французького народу народу Сполучених Штатів - статуя Свободи.
Ідея створення статуї, перша назва котрої "Свобода, що освітлює світ", яка символізувала б франко-американське співробітництво під час війни за незалежність Північно-американських колоній від Британії, належить французькому історику Едуарду де Лабульє. Саму 45-метрову скульптуру було спроектовано Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка, а гігантський стальний каркас - Еженом-Еммануелем Віолле і Александром-Густавом Ейфелем, котрий згодом прославився своєю оригінальною вежею в центрі Парижу.
45-метрова скульптура, спроетована Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка. Створення 45-метрової скульптури було завершене у Франції в травні 1884 року, а в серпні в Нью-Йорку було закладено перший камінь у п'єдестал майбутнього пам'ятника. Прибула статуя до США 19 червня 1885 року в розібраному вигляді і монтувалася на місці протягом наступних 16 місяців. Офіційне відкриття статуї, повна назва котрої "Свобода, що освітлює світ", відбулось 28 жовтня 1886 року за присутності президента США Гровера Клівленда.
Як французький подарунок до сторіччя американської революції Статуя Свободи запізнилась на десять років.
У 1924 року Статуя Свободи стала національним пам'ятником, а в 1956 році острів Бедло був перейменований в острів Свободи; у 1980-х роках було проведено капітальну реставрацію монумента. З 1984 року Статуя Свободи була внесена в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Теги: Нью-Йорк, Франція.

Дивіться також

Культура і мистецтво
Америка
Нова історія

Головні події 19 червня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх