цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Всесвітня павутина Тіма Бернерса-Лі
17 травня 1991 року англійський вчений Тім Бернерс-Лі, пpацюючи в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN, Швейцарія), представив архітектру мережі World Wide Web (WWW) і продемонстрував її роботу на комп'ютерах CERN. Через два місяці, 6 серпня, за адресою info.cern.ch запрацював онлайн перший у світі вебсайт.
На обкладинці: Тім Бернерс-Лі
12482
Наука і техніка
Тімоті Бернерс-Лі народився 1955 року в Лондоні в сім'ї математиків, які свого часу працювали над одним із перших повністю електронних комп'ютерів «Manchester Mark I». Це визначило його подальші інтереси - по закінченні Оксфорда Тім працював програмістом у кількох компаніях, а в 1979 році став консультантом з програмного забезпечення в Європейській лабораторії з ядерних досліджень, де того ж таки року написав програму для збору і обробки даних, а згодом - програму для виклику процедур на віддалених комп'ютерах. Це лягло в основу його нового проекту, відомого сьогодні як Всесвітня павутина (англ. World Wide Web), який передбачав публікацію документів, пов'язаних між собою спеціальними посиланнями, що дозволяло б шукати і систематизувати інформацію.
Доповідь про архітектуру такої мережі, призначеної для внутрішніх потреб працівників CERN, Тім Бернерс-Лі зробив 17 травня року. Згодом він із колегами розробив протокол HTTP, мову HTML та ідентифікатори URI/URL. В рамках цього ж проекту Бернерс-Лі написав перший веб-сервер і перший у світі веб-браузер для для комп'ютера NeXT, а також редактор веб-сторінок. 6 серпня 1991 року запрацював перший у світі веб-сайт, на якому були викладені ідеї, що лягли в основу Всесвітньої павутини, а з часом з'явився перший каталог посилань на інші сайти мережі.
В 1993 році група студентів університету Іллінойс (США) створили перший графічний браузер, Mosaic, який дозволяв переглядати не тільки текст, але й картинки. Його код ліг в основу веб-браузерів Netscape Navigator та Internet Explorer для операційної системи Windows. До 1995 року Всесвітня павутина стала основним постачальником інформації в інтернеті, фактично об'єднавши для широкої аудиторії ці поняття. В 1997 році, завдяки відкритості мережі та її стандартів, відсутності ієрархічного чи регіонального керівництва, інтернет став одним з найпопулярніших засобів обміну інформацією - до цього часу було зареєстровано більше мільйона доменних імен, а до інтернету було підключено понад 10 мільйонів комп'ютерів.
В 1997 році Тім Бернерс-Лі «за службу на благо глобальних комп'ютерних мережевих комунікацій» став офіцером Ордену Британської імперії, а в 2004 році - за «службу на благо глобального розвитку Інтернету» Лицарем-Командором. Він неодноразово входив до списків найвидатніших умів світу за версіями різних видань, став почесним професором кращих університетів світу, Видатним членом Британського комп'ютерного товариства, членом Американської академії мистецтв і наук, членом Королівського товариства (2001) і Королівської інженерної академії, членом Американського філософського товариства, іноземним членом Національної академії наук США (2009), а також відзначений безліччю нагород міжнародного рівня, в тому числі Тім Бернерс-Лі став першим лауреатом премії «Технологія тисячоліття», врученої йому в 2004 році.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Вінстона Черчілля
Правила життя
Правила життя Вінстона Черчілля
Наука і техніка
Особистості
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 17 травня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left16 травня
18 травняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх