цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
star_border share search menu
Американська революція
19 квітня 1775 року біля Лексингтону (Массачусетс) англійські королівські війська при спробі взяти під контроль околиці Бостона вступили в бій з місцевим загоном самооборони. Незважаючи на погане озброєння, 77 американцям вдалось отримати перемогу над переважаючим (чисельністю близько 700-т осіб) супротивником - у Новій Англії почалась війна за незалежність північноамериканських колоній.
5426
Політика
У 1775 році конфлікт між американськими колоніями і британським урядом досяг апогею, особливо в Массачусетсі, де місцевими активістами було створено тіньовий ревоюційний уряд і розпочато формування міліцейських загонів. Весною 1775 року губернатор Массачусетсу генерал Томас Гейдж отримав з Лондона наказ взяти під свій контроль всі склади зброї і боєприпасів на території колонії і 18 квітня розпорядився заарештувати в Лексингтоні лідерів повстанців Семюеля Адамса та Джона Хенкока, а також вилучити зброю з арсеналу колоністів у містечку Конкорд.
Заздалегідь попереджені Адамс і Хенкок втекли до Філадельфії, а на королівські війська по прибуттю до Конкорда чекав натовп озброєних місцевих жителів і воєнізований загін з 77 чоловік. Протистояння військових і колоністів переросло у перестрілку, в якій загинуло вісім американців і десятеро було поранено; втрати британців склали одного пораненого. Незважаючи на успіх, британці вирішили повернутись до Бостона, але за декілька кілометрів, біля Лексингтона, були знову атаковані загоном самооборони колоністів - у бою загинуло і було поранено близько 300-т британців і 100 американців.
Бої біля Конкорда і Лексингтона стали першими у конфлікті, котрий періс з локального антиколоніального повстання в семирічну війну, результатом якої стало проголошення незалежних Сполучених Штатів Америки.

Коментарі

Дивіться також

Катастрофа «Титаніка»
Інфографіка
Катастрофа «Титаніка»
Політика
Америка
Нова історія

Головні події 19 квітня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх