цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Американська революція
19 квітня 1775 року біля Лексингтону (Массачусетс) англійські королівські війська при спробі взяти під контроль околиці Бостона вступили в бій з місцевим загоном самооборони. Незважаючи на погане озброєння, 77 американцям вдалось отримати перемогу над переважаючим (чисельністю близько 700-т осіб) супротивником - у Новій Англії почалась війна за незалежність північноамериканських колоній.
5145
Політика
У 1775 році конфлікт між американськими колоніями і британським урядом досяг апогею, особливо в Массачусетсі, де місцевими активістами було створено тіньовий ревоюційний уряд і розпочато формування міліцейських загонів. Весною 1775 року губернатор Массачусетсу генерал Томас Гейдж отримав з Лондона наказ взяти під свій контроль всі склади зброї і боєприпасів на території колонії і 18 квітня розпорядився заарештувати в Лексингтоні лідерів повстанців Семюеля Адамса та Джона Хенкока, а також вилучити зброю з арсеналу колоністів у містечку Конкорд.
Заздалегідь попереджені Адамс і Хенкок втекли до Філадельфії, а на королівські війська по прибуттю до Конкорда чекав натовп озброєних місцевих жителів і воєнізований загін з 77 чоловік. Протистояння військових і колоністів переросло у перестрілку, в якій загинуло вісім американців і десятеро було поранено; втрати британців склали одного пораненого. Незважаючи на успіх, британці вирішили повернутись до Бостона, але за декілька кілометрів, біля Лексингтона, були знову атаковані загоном самооборони колоністів - у бою загинуло і було поранено близько 300-т британців і 100 американців.
Бої біля Конкорда і Лексингтона стали першими у конфлікті, котрий періс з локального антиколоніального повстання в семирічну війну, результатом якої стало проголошення незалежних Сполучених Штатів Америки.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Америка
Нова історія

Головні події 19 квітня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх