сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Популярна стаття
Фолклендська війна
2 квітня 1982 року 5 тисяч аргентинських солдатів висадились на Фолклендських островах, захоплених Великобританією ще в 1833 році. Після короткого бою гарнізон міста Стенлі, що складався з 79-и британських солдатів, капітулював.
На обкладинці: Аргентинські війська висаджуються на Мальвінських островах
26380
Війни
Відкриті у 1592 році англійським мореплавцем Джоном Дейвісом, Фолкленди, що знаходяться за 500-от кілометрів від Аргентини і за 13 тисяч - від Британії, почергово переходили у власність Британії, Франції (1764) та Іспанії (1811), Аргентини (1820), допоки в 1833 році не були знов завойовані англійцями; у 1892 році Фолклендські (або Мальвінські - в іспаномовних країнах) острови набули статусу міжнародної колоніальної власності.
Наступні 90 років Аргентина докладала чимало дипломатичних зусиль, щоб повернути контроль над островами, але у 1981 році 1800 жителів Фолклендів на референдумі прийняли рішення перейти під юрисдикцію Британії, що спонукало аргентинську військову хунту розпочати військові дії, і 2 квітня 1982 року Фолкленди були окуповані аргентинськими військами.
У відповідь Британія за наказом прем'єр-міністра Маргарет Тетчер спорядила до Фолклендів 30 військових кораблів, і 25 квітня почались бойові дії, котрі закінчились 14 червня року поразкою Аргентини.
В ході конфлікту британці втратили п'ять кораблів і 256 військових, а Аргентина - єдиний крейсер і 750 чоловік. Невдача у зовнішній політиці і поразка у Фолклендській війні прискорила падіння аргентинської воєнної хунти на чолі з президентом генералом Леопольдо Фортунато Гальтьєрі, і в 1983 році в Аргентині було відновлено цивільне правління. На противагу, у Британії перемога зміцнила позиції уряду Тетчер і її Консервативна партія переконливо перемогла на парламентських виборах 1983 року.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Останній польський король
Особистості
Останній польський король
Війни
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 2 квітня

#ЦейДень
Все про 2 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 квітня
3 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх