цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Вінсент ван Гог. Автопортрет, 1887 рік
Перша виставка ван Гога
5589
17 березня 1901 року в Парижі розпочалась виставка 71-єї роботи голландського живописця Вінсента ван Гога. Екпресивні картини, побудовані на контрастах кольору, уривчастого ритму стали сенсацією у мистецькому світі - 11 років перед тим, мало кому відомий як художник, ван Гог покінчив життя самогубством. За життя він продав лише одну свою роботу, а в 1987 році на аукціоні Крісті його "Соняшники" були куплені майже за 40 мільйонів доларів.
На обкладинці - Вінсент ван Гог. Автопортрет, 1887 рік.
Вінсент ван Гог народився в 1853 році у Зюндерті (Нідерланди) у сім'ї пастора. Не отримавши у молодості професійної освіти, він змінив безліч занять; у 1880 році захопився живописом і у 1885 році в Антверпені став відвідувати класи в Академії художеств і приватну школу малювання. Найвідоміши роботами цього періоду є "Їдці картоплі", "Ткач", "Натюрморт з люлькою і капелюхом".
У 1886 році ван Гог переїхав до свого брата у Париж, де під впливом імпресіоністів, захопившись колоритом і соковитістю фарб, кардинально змінив свою манеру малювання ("Поле пшениці з жайворонком", "Татусь Тангі"). Це були перші вдалі роботи ван Гога в постмодерністському стилі.
У 1888 році все частіше стали проявлятись ознаки душевної хвороби ван Гога; він переїхав на південь Франції і наступні 12 місяців стали найпліднішим періодом творчості художника. Шукаючи "життя у кольорі" ван Гог пише картини "Квітуча слива", "Міст Ланглуа", "Долина Ла Кро", "Нічне кафе". Психічна хвороба ван Гога привела його в лікарню для душевнохворих, після виходу з якої в травні 1890 року він поселяється в Овер-сюр-Уаз поблизу Парижа. Тут він натхненно працює наступні кілька місяців, однак в один з періодів душевної кризи, відчуваючи, що його хвороба стає тягарем для оточуючих, ван Гог смертельно поранив себе. Він помер через два дні, 29 липня 1890 року, і був похований в Овері.
За життя ван Гог виставляв лише декілька робіт в Парижі і Брюсселі, однак не здобув належного визнання. Слава до нього прийшла лише після паризької виставки 1901 року, коли він був визнаний як визначний майстер-постімпресіоніст. У наступні десятиліття слава ван Гога незмінно росла і сьогодні його картини є визанними в усьому світі шедеврами.

Теги: Вінсент ван Гог, Париж, Франція.

Дивіться також

«Велика чистка»
Сьогодні
«Велика чистка»
Культура і мистецтво
Європа
Нова історія

Головні події 17 березня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх