Засновано клуб «Реал Мадрид»
6 березня 1902 року в барі «Ла Тауріна» братами Хуаном і Карлосом Падросами і Хуліаном Паласіосом засновано спортивний клуб «Madrid Football Club», який у 1920 році король Іспанії Альфонс XIII вшанував титулом «королівський». Сьогодні він відомий як «Реал Мадрид», найкращий футбольний клуб XX століття за рейтингом ФІФА.
12344
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

У 1897 році студенти і викладачі Вільного Навчального університету, в якому навчались кілька британців, заснували клуб «Sky», який щонеділі проводив в мадридському районі Монкола любительські ігри у футбол, нову на той час для Іспанії гру. Через три роки частина футболістів, незадоволена станом справ у клубі, вирішила відділитись і очолена 20-літнім Хуліаном Паласіосом кілька років грала на різних непридатних для цього майданчиках, допоки у 1901 році батько Паласіоса, достатньо заможний підприємець, не виділив для команди поле біля сміттєзвалища, яке з усіх боків обкопали канавою, щоб на нього не заїжджали візки зі сміттям.

Хуліан Паласіос, 1900 рік
Хуліан Паласіос, 1900 рік

Поблизу імпровізованого футбольного поля розташовувався бар «Ла Тауріна», власник котрого люб'язно надав гравцям можливість переодягатись, користуватись туалетом і зберігати інтвентар. В той час новий вид спорту мало цікавив іспанців, котрі ставились до нього як до розваги, і через рік виникла необхідність створити клуб, який би на професійній основі міг би займатись футболом і залучати для відвідування глядачів.

Реалізувати цю ідею взялись знайомі Паласіоса два каталонці, брати Хуан і Карлос Падрос-і-Рубіо, які володіли крамницею одягу, — 6 березня 1902 року в барі «Ла Тауріна» пройшли загальні збори всієї команди, які прийняли рішення заснувати спортивний клуб «Foot-Ball de Madrid» на чолі із президентом Хуаном Падросом, членами якого могли стати всі бажаючі після внесення в його казну 5 песет і виплачуючи щомісячні внески розміром 2 песети. В якості кольорів клубу були вибрані біла футболка і чорні труси з гетрами, яку носила популярна тоді команда «Корінтіанс» з Лондона. 22 квітня 1902 року клуб «Мадрид» був зареєстрований муніципалітетом міста.
Хуан Падрос, 1902 рік
Хуан Падрос, 1902 рік

За ініціативою Карлоса Падроси 13 травня 1902 року на мадридському іподромі почався триденний турнір на честь коронації Альфонсо XIII, в якому «Мадрид» програв з рахунком 3-1 «Барселоні», а та у свою чергу у фіналі — команді «Біскай», яка складалась з гравців «Атлетік» і «Більбао» з Країни басків. Автором першого гола став найдавніший член команди британець Артур Джонсон, який наступного року, коли «Мадрид» пройшов у фінал «Кубка короля» (сьогодні його продовженням є Кубок Іспанії), де поступився «Атлетіку», грав як голкіпер. У 1905-08 роках під керівнцтвом Карлоса Падроси мадридська команда чотири рази поспіль здобула Кубок Іспанії, провела свій перший міжнародний матч із паризьким клубом «Gallia Sport», а у 1910-му найняла Артура Джонсона в якості першого професійного тренера.

29 червня 1920 року король Іспанії Альфонс XIII вшанував клуб «Madrid Football Club» титулом «королівський» і з часом його назва скоротилась до «Реал Мадрид». У 1929 році він виграв першу клубну першість країни, проведену під егідою Королівської федерації футболу. Рік перед тим після п'ятнадцяти сезонів команду залишив Сантьяго Бернабеу, на рахунку якого, як вважається, понад 340 голів, — він залишився на адміністративній роботі в «Реалі», в роки Громадянської війни активно підтримував генерала Франко, і в 1943 році став президентом клубу, коли той переживав свої найскрутніші часи.
Сантьяго Бернабеу, 1971 рік
Сантьяго Бернабеу, 1971 рік

За 35 років, поки Сантьяго Бернабеу займав пост президента «Реалу», команда завоював 16 титулів чемпіона Іспанії, 6 Кубків європейських чемпіонів, Міжконтинентальний кубок і стала однією з кращих футбольних команд світу. 11 грудня 2000 року за рейтингом ФІФА «Реал Мадрид» був визнаний найкращим футбольним клубом XX століття.

Друк 2
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 14 жовтня 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 6 березня

Облога замку Шато-Гайяр

1204
#ЦейДень

Все про 6 березня

Події, факти, персоналії

Помер Володимир Винниченко

1951

Помер Анатоль Петрицький

1964