цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Династія Хань
28 лютого 202 року до н. е. Лю Бан, один з керівників повстання проти династії Цінь, зійшов на престол і проголосив себе імператором Гао-цзу нової династії Хань. У китайській історіографії чотири століття її правління вважаються найбільш значущим періодом в історії Китаю, оскільки саме в цей час сформувався китайський етнос — ханьці, названий за іменем правлячої династії.
На обкладинці: Прапор держави Хань
4463
Особистості
Володимир Лук'янюк
У 209 році до н. е. після смерті Ши Хуан-ді, засновника і першого імператора династії Цінь, капітан армії Чень Ше підняв повстання - заявивши, що його нібито підтримує старший син померлого імператора, він оголосив відродження південнокитайського царства Чу зі столицею у місті Ченьцю (нині - Чжоукоу в провінції Хенань). Це привело до розколу країни і заколоту проти нього, який закінчився вбивством Чень Ше одним із тілоохоронців.
Лю Бан, виходець із звичайної селянської родини, який на момент початку повстання був управителем повіту Сишуй, підтримав одного з керівників повсталих проти Чень Ше генерала Сян Ляна і після його загибелі прийняв командування військами. У 206 році до н. е. він захопив ціньську столицю Сяньян, але не наважився проголосити себе правителем царства Чу, побоюючись величезної армії генерала Сян Юя.
Утвердившись у владі, Сян Юй присвоїв собі титул гегемона держави Чу при імператорі І-ді, якого через рік відправив у заслання, під час якого той був убитий за наказом Сян Юя. Узурпація ним влади і слабкість імперії Чу, що складалась із 18 васальних держав, дала привід Лю Бану підняти заколот, який переріс у нову громадянську війну. Здолавши інших претендентів на престол, у 202 році до н. е. 600-тисячна армія Лю Бана у місцевості Ґайся завдала вирішальної поразки 100-тисячному війську Сян Юя, який врятувався з поля бою, але, вважаючи себе зрадженим, покінчив життя самогубством.
Гао-цзу, перший імператор династії Хань
Гао-цзу, перший імператор династії Хань
28 лютого 202 року до н. е. 54-річний Лю Бан був зведений на трон як імператор Гао-цзу нової династії Хань зі столицею у місті Лоян на правобережжі середньої течії ріки Хуанхе, яка правила наступні чотири століття, що вважаються золотим періодом в історії Китаю. Лю Бан поступово змістив удільних правителів, призначених з числа свої воєнначальнків, замінивши їх на родичів, домігся миру зі степовою конфедерацією народу хунну, який проживав на північ від Китаю, що дало можливість поширити вплив ханьців на Центральну Азію і започаткувати торгівлю Шовковим шляхом, який досяг середземноморського світу.
Держава Хань, 100 рік до н. е.
Держава Хань, 100 рік до н. е.
По смерті Лю Бана 1 червня 195 року до н. е. на трон зійшов старший принц 15-річний Лю Ін, який правив за регентства матері імператриці Люй-хоу. Вона прославилась придворними інтригами і своєю жорстокістю до інших дружин і їх дітей від покійного Гао-цзу. По смерті Люй-хоу у 180 році до н. е. в державі Хань були прийняті нові закони престолонаслідування, що обмежували владу китайських імператриць.
all_inclusive
5 вересня 2016 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Микити Хрущова
Правила життя
Правила життя Микити Хрущова
Особистості
Політика
Азія
Античні часи

Головні події 28 лютого

#ЦейДень
Все про 28 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 лютого
29 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх