цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Політ першого американця навколо Землі
20 лютого 1962 року, більш, ніж через 10 місяців після Юрія Гагаріна, Джон Гленн першим з американців здійснив політ у космос - на космічному кораблі "Френдшип-7" він за 4 години 55 хвилин тричі облетів Землю.
На обкладинці: Джон Гленн
4838
Особистості
38-річний полковник Джон Гершель Гленн був зарахований до загону перших астроавтів НАСА у 1959 році в числі інших семи кращих американських пілотів. На цей час за його плечима були 149 боїв під час Другої Світової та Корейської воєн і здійснений в 1957 році перший пезпосадковий переліт через США на надзвуковому літаку, коли Гленн за три з половиною години перелетів з Лос-Анжелеса до Нью-Йорка.
Джон Гленн, 1998 рік
Джон Гленн, 1998 рік
До Гленна у космосі побувало чотири чоловіка - радянські космонавти Юрій Гагарін та Герман Титов і американці Алан Шепард та Вірджил Гріссом. Правда, на відміну від радянських космонавтів, обидва америкнці здійснили лише суборбітальні польоти, і 20 лютого 1962 року Гленн став першим американцем, якому вдалось облетіти Землю.
За стартом його корабля з космодрому на мисі Канаверал спостерігало близько 100 тися чоловік і кілька мільйоів по телебаченню. Однак політ "Френдшипа-7" виявився не зовсім вдалим: під час третього обльоту Землі почали відмовляти двигуни і обшивка корабля надмірно розігрілась - довелось перейти на ручний режим управління і приземлятись раніше наміченого терміну.
Капсула "Френдшип-7" успішно приводнилась у Атлантичному океані, де астронавт разом з літальним апаратом був підібраний військовим кораблем "Ной". Першими словами Гленна після прибуття на Землю були: "Там було занадто жарко".
У 1964 році Гленн залишив НАСА, зайнявся приватним бізнесом та політикою і з 1974 року чотири рази підряд обирався до Сенату США від свого рідного штату Огайо. На початку 1998 року НАСА допустила 77-річного Джона Гленна до польоту на човнику "Діскавері" в якості спеціаліста-дослідника, і 29 жовтня 1998 року Гленн здійснив свій другий, на цей раз вже дев'ятиденний, політ в космос і став найстарішою людиною, що побувала в космосі.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Микити Хрущова
Правила життя
Правила життя Микити Хрущова
Особистості
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 20 лютого

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх