цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Китайсько-в'єтнамська війна
17 лютого 1979 року після кількох місяців прикордонних конфліктів війська Китайської Народної Республіки перейшли в'єтнамський кордон і розпочали "обмежену каральну акцію", котра була здійснена після втручання В'єтнаму у внутрішні справи Камбоджи.
5957
Війни
Політичні тертя між В'єтнамом і Китаєм тривали протягом кількох років і значно посилились після закінчення американо-в'єтнамської війни в 1975 році. Прагнучи поширити свій вплив у Індокитаї, В'єтнам ввів свої війська в сусідній Лаос, зміцнив військово-політичні зв'язки з Радянським Союзом, опонентом Китаю, а після входження в'єтнамських військ в Пномпень і повалення підтримуваного Пекіном режиму Пол Пота, китайсько-в'єтнамський конфлікт переріс у двотижневу "повчальну" війну.
17 лютого, о 4:30 ранку, після артилерійської підготовки китайські війська почали вторгнення в північні провінції В'єтнаму. В цей же час частина літаків ВПС Китаю були відправлені на патрулювання в Тонкінську затоку для захисту нафтових платформ. За перші три дні війни китайцям вдалося захопити провінційний центр Лаокай і просунутися в деяких місцях на 15 км вглиб території В'єтнаму.
Театр воєнних подій обмежився прикордонними областями - за дев'ять днів в'єтнамці, витримавши натиск китайських військ і артилерії, зазнали значних люських втрат (понад 20 тисяч чоловік убитими з кожного боку), проте відкинули китайців за межі країни, чим, фактично, 16 березня конфлікт і вичерпався. Однак напруженість у стосунках двох сусідніх соціалістичних країн збереглась протягом наступного десятиліття, і В'єтнам був змушений докладати чимало фінансових і матеріальних ресурсів для зміцнення безпеки на своєму північному кордоні.
Китайсько-в'єтнамські конфлікти тривали ще близько десятиліття, часом переростаючи у в справжні прикордонні бої (1984, 1988 роки).
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 17 лютого

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left16 лютого
18 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх