цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Моніка Левінскі
Суд над президентом Клінтоном
4021
12 лютого 1999 року закінчився п'ятитижневий суд Сенату з приводу імпічменту президента США Білла Клінтона у зв'язку з його "негідною поведінкою" в стосунках з практиканткою Білого дому Монікою Левінскі. Незважаючи на практичну доведеність обох пунктів звинувачення - лжесвідчення і перешкода правосуддю - Сенат виправдав президента.
На обкладинці - Моніка Левінскі.
У листопаді 1995 року Клінтон почав інтрижку з 21-літньою практиканткою Монікою Левінскі. Протягом півроку у них було 12 сексуальних контактів в стінах Білого дому, допоки в квітні 1996 року Левінскі не перейшла на роботу в Пентагон. Влітку цього ж року вона вперше розповіла колезі по роботі Лінді Тріпп про свої інтимні стосунки з президентом, а з 1997 року Тріпп почала таємно записувати свої розмови з Левінскі, в яких Моніка детально розповідала про роман з Клінтоном.
У січні 1998 року Лінда Тріпп зв'язалась з офісом незалежного прокурора Кеннета Старра і розповіла про наявні у неї аудіозаписи розмов з Монікою Левінскі. Після цього Тріпп із підслуховувальним пристроєм, контрольованим агентами ФБР, ще раз зустрілсь з Левінскі, спровокувала її на відверту розмову про стосунки з Клінтоном, що остаточно переконало прокурора Старра в праівдивості інформації Тріпп.
Білл Клінтон та Моніка Левінскі, 1998 рік
Білл Клінтон та Моніка Левінскі, 1998 рік
16 січня 1998 року ФБР та прокурор Старр зустрілися з Левінскі і, пообіцявши їй юридичний імунітет, домоглися від неї згоди співробітничати. 26 січня стосунки між Левінскі та Клінтоном стали надбанням громадськості, і президент США публічно їх заперечив: "Єдине, що я хочу сказати американському народу, так це те, що я не мав сексуальних стосунків з жінкою по імені Моніка Левінскі".
6 серпня велике жюрі заслухало свідчення Левінскі, а 17-го - був допитаний Білл Клінтон. Він став першим президентом США, підданим такій процедурі: сидячи в кабінеті Білого дому, він через телеефір підтвердив факт інтимних стосунків з Монікою Левінскі, після чого у короткому 4-хвилиному зверненні попросив вибачення за введення в оману громадськості і своєї сім'ї.
Через місяць Кеннетт Старр передав свій багатотомний детальний звіт Палаті представників, котрий ще через два дні був опублікований у пресі. Старр звинувачував Клінтона по 11 пунктах, зокрема, за обман правосуддя, протидію правосуддю, тиск на свідків та зловживання владою. 8 жовтня Палата почала розгляд матеріалів Старра, 11 грудня сформулювала два пункти звинувачення і 19 грудня проголосувала за позбавлення Клінтона поста президента, звинувативши його у лжесвідчення під присягою і протидії правосуддю. Клінтон став другим в історії США президентом, проти якого було порушено процедуру імпічменту.
7 січня 1999 року, вдруге після 1868 року, коли аналогічній процедурі був підданий президент Ендрю Джонсон, Сенат почав розгляд питання імпічменту президента. Згідно з конституцією США, голова Верховного суду країни - Вільям Ренквіст - став головою засідання, а сенатори - членами жюрі. Для відставки президента необхідно було набрати дві третини голосів, але під час голосування 12 лютого 1999 року не було досягнуто навіть простої більшості за жодним з пунктів обвинувачення, і Білл Клінтон, як у свій час і Джонсон, зберіг за собою пост президента.

Теги: США.

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Особистості
Жінки
Америка
Новітня історія
Наш час

Головні події 12 лютого

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх