цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
star_border share search menu
Заснування Священної Римської імперії
Після входження в Рим військ німецького і італійського короля Оттона I для захисту папи римського від зазіхань італійських князів, 2 лютого 962 року Іоанн XII проголосив Оттона I імператором, чим була відновлена Західна Римська імперія, яка з 1400 року стала іменуватись Священною Римською імперією німецької нації.
На обкладинці: Прапор Священної Римської імперії (1400 - 1806)
9500
Політика
Син Генріха I Птахолова, першого короля Східно-Франкського королівства з саксонської династії Людольфінгів, став королем у 24-літньому віці 2 липня 936 року і через місяць був коронований на престол в Аахені, колишній столиці імперії Карла Великого. За час його правління почалась німецька експансія на східні від Ельби слов'янські землі, яка супроводжувалась активною місіонерською діяльністю, не лише на завойованих територіях, але й у сусідніх Угорщині та Данії.
Священна Римська імперія, 962 рік
Священна Римська імперія, 962 рік
Досить швидко Оттон зумів централізувати владу, підпорядкувавши собі племінні герцогства, найважливіших з яких - Баварія, Саксонія, Швабія та Франконія - перебували в управлінні самого короля, що зробило його наймогутнішим правителям Західної Європи. Під приводом спочатку захисту вдови колишнього короля Італії Лотара Бозоніда, а потім Папи римського від утисків з боку дійсного короля Беренгара II, Оттон здійснив два успішних походи в Лангобардію і в 25 грудня 961 року був проголошений її правителем.
Продовжуючи свій похід на південь, Оттон I тріумфально увійшов у Рим, де 2 лютого 962 року підписав з папою Іоанном XII договір "Pactum Ottonianum" про гарантії недоторканості володінь Святого престолу в обмін на зобов'язання кожного папи приносити імператору присягу на вірність і в церкві святого Петра отримав з його рук імператорську корону. Це знаменувало повне відособлення Східно-франкського королівства (Німеччини) від Західно-франкського королівства (Франції) і формування нової держави на німецьких та північно-італійських територіях.
Через рік Іоанн XII був звинувачений у змові проти імператора, який особисто прибув до Риму, що головувати на терміново скликаному синоді, на якому Іоанн був усунутий, а новим папою був обраний лояльний до Оттона протонотарій Апостольського Престолу Лев VIII.
Священна Римська імперія німецької нації, яка представляла собою конфедерацію земель на чолі з Кайзером і представницьким органом Рейхстагом (парламентом), проіснувала до 1806 року, коли Франц II Габсбург під натиском наполеонівської Франції складав з себе титул і повноваження імператора, а німецькі держави, які вийшли зі складу Священної Римської імперії, утворли Рейнський союз німецьких монархій.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Умберто Еко
Правила життя
Правила життя Умберто Еко
Політика
Європа
Середньовіччя

Головні події 2 лютого

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх