цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Ліквідація блокади Ленінграда
27 січня 1944 року в Ленінграді було дано артилерійський салют в честь остаточної ліквідації блокади міста, яка тривала майже 900 днів і забрала життя сотень тисяч людей.
7892
Друга Світова війна
30 серпня 1941 року німецькі війська захопили станцію Мга і перерізали останню залізницю, що зв'язувала Ленінград з країною, а 8 вересня 1941 - зайняли Шлісельбург і повністю блокували сухопутне сполучення з містом. Ленінград було взято в блокадне кільце і зв'язок з ним підтримувався лише повітрям і по Ладозькому озеру. У місті та околицях на той час знаходилось 2887 тисяч мирних жителів (з них майже 75% жінок), в тому числі 400 тисяч дітей, а запасів продовольства і пального залишалось на півтора-два місяці.
В Ленінграді була введена карточна ситема постачання продовольством: з 20 листопада працюючі отримували 250 грамів хліба в день, а всі решту - 125 грамів. Але навіть в таких умовах місто працювало - було збудовано захистні фортифікаційні антитанкові споруди, на підприємствах йшов ремонт танків і озброєння. З кінця осені в місті почався голод, від якого лише в грудні 1941 року померло 53 тисячі чоловік.
Зимою 1941-42 років по льоду Ладозького озера була прокладена автомобільна дорога - "Дорога життя", в січні 1943 року блокада була розірвана, а в результаті Красносільсько-Ропшинської операції поністю знята, і з 12 січня 1944 року було налагоджене регулярне автмобільне сполучення вздовж Ладоги.
27 січня 1944 року урочистий артилерійський салют у Ленінграді сповістив про остаточну ліквідацію блокади міста, що тривала 872 дні. За цей час від неперервних німецьких бомбардувань і артобстрілів у Ленінграді загинуло близько 17 тисяч чоловік, 34 тисячі було поранено, а всього кількість загиблих у місті склала 641 тисячу осіб.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Квентіна Тарантіно
Правила життя
Правила життя Квентіна Тарантіно
Друга Світова війна
Європа
Новітня історія

Головні події 27 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left26 січня
28 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх