цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Британська колонія Новий Південний Вельс
26 січня 1788 року на південному заході острова Нова Голландія кинув якір британський Перший флот, що складався з 11 парусних суден, і на узбережжі затоки Порт-Джексон було засновано місто Сідней - перше європейське поселення в Австралії, основу якого склали 778 в'язня, вислані за межі Великобританії. Капітан флоту Артур Філліп проголосив про приєднання до Великобританії Нового Південного Вельсу, а себе - губернатором нової території.
На обкладинці: Сідней сьогодні
3295
Наука і техніка
Австралія була відкрита 26 лютого 1606 року експедицією голландської Ост-індійської компанії під керівництвом капітана Віллема Янсзона, який висадився на її узбережжі в районі сучасного півострова Кейп-Йорк (біля нинішнього міста Вейпа, штат Квінсленд). Через 40 років для дослідження території, яка вважалась частиною острова Нова Гвінея і була названа Нова Зеландія, відправилась експедиція Абеля Тасмана, який вивчив північно-західне узбережжя Нової Голландії (рік перед тим, в 1643-у від відкрив острів Тасманія і острови, які сьогодні іменуються Нова Зеландія). Лише в 1770 році англієць Джеймс Кук під час своєї першої експедиції відкрив протоку між Новою Гвінеєю та Новою Голландією і став першим європейцем, що досяг східного її узбережжя, довівши, що вона є гігантським островом.
Артур Філліп
Артур Філліп
Для освоєння нових земель у 1783 році британський уряд спорядив т. зв. Перший флот з 11 суден - він складався з двох військових, трьох вантажних кораблів та шести суден із 778 в'язнями (з них 192 жінки). Очолюваний капітаном Артуром Філліпом, він відплив з Портсмута 13 травня 1787 року і через 252 дні перші англійські кораблі прибули до сучасної Ботнічної затоки. Не знайшовши достатніх джерел прісної води і солі, а також з'ясувавши, що затока недостатньо глибока, Філліп обстежив розташовану за 12 км на північ затоку Порт-Джексон, на узбережжі якої і був кинутий якір. 26 січня 1788 року Артур Філліп оголосив про приєднання до Великобританії території, названої Новий Південний Вельс, себе - її губернатором і про створення тут першого поселення - Сіднея, названого на честь британського міністра колоній Лорда Сіднея.
Більшість людей на борту кораблів Першого флоту були англійцями (були також американці, африканці та французи); серед них були морські піхотинці з сім'ями, урядовці і 778 в'язні (з них 192 жінки), засуджені за крадіжки, лжесвідчення, шахрайство, насильство і грабіж на терміни від 7 років до пожиттєвого терміну. Із 1487 чоловік, що відплили з Британії, до Австралії прибуло 1373 чоловік (142 чоловіка загинуло і народилось 28 дітей). З часом до Сіднея прибуло ще два флота з в'язнями і лише з 1815 року в Австралію почалась вільна еміграція. В 1840 році в Сіднеї проживало 35 тисяч чоловік, а ще через два роки йому було надано статус міста.
В 1851 році поблизу Сіднея було найдено поклади золота, що привело до різкого росту міста - будівлі повністю охопили затоку Порт-Джексон, а чисельність населення за двадцять років зросла до 200 тисяч. 1 січня 1901 року, коли набув чинності акт британського парламенту про створення Австралійського Союзу, Сідней з населенням 481 000 чоловік став столицею штату Новий Південний Вельс; в 1925 році чисельність його населення стало більшим за мільйон, а в 1975 році - 3 мільйона чоловік. Сьогодні в Сіднеї проживає понад 4,75 мільйона чоловік і він є найбільш густонаселеним містом в Австралії і Океанії.

Коментарі

Дивіться також

Одруження Йозефа Геббельса
Фотоархів
Одруження Йозефа Геббельса
Наука і техніка
Австралія
Нова історія

Головні події 26 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх