цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Тихоокеанський переліт Амелії Ерхарт
3624
11 січня 1935 року американка Амелія Ерхарт піднялась літаком у повітря з аеропорту міста Гонолулу і через 18 годин, пролетівши 2400 миль, успішно приземлилась в каліфорнійському місті Окленд. Вона стала першою жінкою, що самостійно здійснила безпосадковий транстихоокеанський переліт.
На обкладинці: Амелія Ерхарт, 5 березня 1935 року
Амелія Ерхарт народилась у штаті Канзас в 1897 році і почала займатись авіацією в 24 роки. На момент здійснення свого сенсаційного перельоту через Тихий океан вона вже була світовою знаменитістю і стала улюбленцем публіки за свої відчайдушні подвиги: у 1928 році Ерхарт стала першою жінкою, що у складі екіпажу літаком подолала Атлантичний океан, а в 1932-у - першою з жінок, що вже самостійно, без жодної посадки, перелетіла через Атлантику, повторивши досягнення Чарльза Ліндберга п'ятирічної давності.
Ще через три роки, 11 січня 1935 року, Амелія Ерхарт встановила ще один рекорд - з першої ж спроби зуміла перелетіти з Гавайських островів до Каліфорнії. Незважаючи на те, що більшість таких спроб раніше закінчувались трагічно і свого часу були заборонені спеціальним рішенням уряду США, політ Ерхарт пройшов без жодних екцесів і в останні години польоту за її словами вона "спокійно і слухала трансляція Метрополітен-опера в Нью-Йорку". Час у польоті склав 18 годин 16 хвилин. На аеродромі в Оклендаі її чекав 18-тисячний натовп і вітальна телеграма президента США Франкліна Делано Рузвельта: «Вітаю — Ви перемогли знову».
Всього з 1930 по 1935 рік Амелія Ерхарт встановила сім рекордів серед жінок-авіаторів, включаючи рекорди на швидкість і дальність польотів. Зокрема вона встановила новий світовий рекорд, подолавши дистанцію між Мехіко-Сіті та Нью-Йорком за 18 годин 18 хвилин, стала першою людиною, що подолала усю Мексиканську затоку повітрям по прямій.
Це надихнуло її на нову подорож - на це й раз вона запланували облетіти земну кулю вздовж екватора з мінімальною кількістю проміжних посадок. Однак політ, що почався 17 березня 1937, закінчився трагічно - 2 липня 1937 року Амелія Ерхарт і механік Фредерік Нунан пропали безвісти в південній частині Тихого океану.

Дивіться також

Особистості
Жінки
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Америка
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 11 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх