цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
star_border share search menu
Табулятор Германа Холлеріта
8 січня 1889 року доктор Герман Холлеріт отримав патент No. 395 781 на винайдену ним табуляційну машину, яка дозволяла підраховувати статистичні дані шляхом зчитування інформації зі спеціальних перфорованих карт. Перше практичне застосування машина Холлеріта знайшла в 1890 році при підведенні підсумків перепису населення, зокрема при систематизації даних за віком, статтю і зайнятістю.
На обкладинці: Табуляційна машина Германа Холлеріта в Computer History Museum, Сан-Хосе, Каліфорнія
3196
Наука і техніка
Герман Холлеріт народився 29 лютого 1860 року в сім'ї німецьких емігрантів в штаті Нью-Йорк. У 19 років він здобув освіту гірничого інженера в коледжі при Колумбійському університеті і згодом став співробітником Бюро з перепису населення у Вашингтоні. Джон Біллінгс, один із косультантів Бюро і творець уніфікованої всеамериканської бібліотеки хірургії (нині - Національна бібліотека медицини США), саме займався проблемою обліку книг і висловив ідею реєстрації облікових даних спеціальними картами, в яких певним чином робилися отвори для внесення інформації. Він запропонував Холлеріту розробити автоматизований метод зчитування інформації з подібних карт.
Протягом наступних кількох років Герман Холлеріт розробив метод чисельного кодування інформації і створив відповідний механізм з використанням електричних з'єднань. Опис цієї системи, названої Електричною табуляційною системою, був представлений Холлерітом в Колумбійський університет в якості докторської дисертації, а 8 січня 1889 року він отримав на свій винахід відповідний патент. Карти Холлеріта виготовлялись із ізоляційного матеріалу, мали 12 рядків, в кожному з яких можна було зробити 20 отворів, що відповідали строго визначеній інформацій. Такі карти завантажувались у спеціальний пристрій, з'єднаний з табуляційною машиною, де вони нанизувалися на ряди тонких голок; коли голка потрапляла в отвір, вона проходила його, замикаючи електричний контакт, що призводило до спрацьовування лічильника.
При випробуваннях, проведених в Бюро перепису, статистичний табулятор Холлеріта вийшов переможцем у змаганні з кількома іншими системами, і з винахідником був укладений контракт на проведення перепису 1890 року. Машина Холлеріта виявилася настільки швидкодіючою, що обробка результатів перепису 1890 року зайняла втричі менше часу в порівнянні з попередньою. У 1896 році Герман Холлерітом заснував власну компанію Tabulating Machine Company, яка зайнялась удосконаленням і виробництвом табулятора, які за наступні роки були використано при перепису населення в Англії, Італії, Німеччині, Росії, Австрії, Канаді, Франції, Норвегії, Пуерто-Ріко на Кубі, Філіппінах і в США, а також знайшли застосування у промислових корпораціях.
Герман Холлеріт, 1888 рік
Герман Холлеріт, 1888 рік
В 1911 компанія Холлеріта у війшла до складу корпорації CTR, яка в 1924 році, за 5 років до його смерті, була перейменована в IBM. Завдяки успіху винаходу Холлеріта перфокарти, вперше використані в 1908 році у ткацькій промисловості, до 1970-х років залишалися основним носієм комп'ютерної інформації при її збереженні та обробці і лише в 1980-х роках були поступово витіснені гнучкими магнітними дисками.

Коментарі

Дивіться також

Українська Народна Республіка
Сьогодні
Українська Народна Республіка
Наука і техніка
Америка
Нова історія

Головні події 8 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх