цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Повалення режиму Пол Пота
4636
7 січня 1979 року в'єтнамські війська захопили столицю Кампучії Пномпень і повалили кривавий режим Червоних кхмерів Пол Пота, що поклало край масовому геноциду, в якому за чотири роки загинуло близько 2,5 мільйонів кампучійців.
Організація Червоних кхмерів була створена Пол Потом у 1960-і роки і сповідувала радикальні комуністичні погляди, ставлячи за мету збудувати захищене від західного впливу аграрне суспільство. У 1970 році при підтримці Північного В'єтнаму і армії В'єтконгу, загони Червоних кхмерів почали партизанську війну проти уряду Камбоджи і досить швидко взяли під контроль третину території країни.
У 1973 році, в ході В'єтнамської війни, американці провели потужне бомбардування камбоджийської території і вибили з неї значні сили північно-в'єтнамської армії, створивши непідвладну нікому зону, яку швидко зайняли Червоні кхмери; у квітні 1973 року вони захопили столицю Камбоджи місто Пном-Пень, повалили підтримуваний США уряд Лон Нола і проголосили створення Народної Республіки Кампучія.
Після приходу до влади Пол Пот почав реалізацію свого бачення комуністичної утопії. Почалось виселення людей з міст, закривались школи і підприємства, гроші та приватна власність були відмінені; будь-хто, кого можна було віднести до людини, обтяженої інтелектом - чи то знавець іноземної мови, чи навіть хто користувався окулярами або наручним годинником - підлягав фізичному знищенню. Мільйони людей, яким не вдалось втекти з країни, були примусово вивезені на роботи в колгоспах.
За час будівництва нової держави з 1975 по 1978 рік під час розстрілів, на примусових роботах і від голоду загинуло більше двох мільйонів камбоджийців. В кінці 1978 року північно-в'єтнамські війська увійшли в Кампучію, з боями 7 січня 1979 року зайняли Пномпень і встановили більш поміркований комуністичний режим.
Після втрати влади Червоні кхмери перейшли до партизанської війни, отримуючи допомогу від Китаю та Таїланду. Лише 7 січня 1985 року вдалось знищити штаб Кхмерського Національного Фронту Визволення, хоча Червоні кхмери і далі продовжували антиурядову підпільну діяльність. У 1997 році своїми ж соратниками Пол Пот був звинувачений у зраді, засуджений "народним трибуналом" на довічне ув'язнення і перебував під домашнім арештом до своєї смерті в 1998 році.

Теги: В'єтнам, Камбоджа, Індокитай.

Дивіться також

Загибель Фернана Магеллана
Сьогодні
Загибель Фернана Магеллана
Політика
Війни
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 7 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх