цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Гарольд II -
король Англії
3953
6 січня 1066 року по смерті Едуарда I Сповідальника, Гарольд Годвінсон, глава найсильнішого англосаксонського роду, став королем Англії під іменем Гарольд II. Престол до нього перейшов згідно із передсмертним рішенням Едуарда, одруженого на сестрі Гарольда. Цей шлюб був бездітним, однак по материнській лінії Едуард приходився двоюрідним дядьком герцогу Нормандії Вільгельму, котрий заявив свої претензії на престол і оголосив Гарольду II війну за англійську корону.
На обкладинці: «Загибель короля Гарольда в битві при Гастінгсі», англійський гобелен XI ст.
Едуард, син Кнуда I Великого став королем Англії в 1042 році після смерті свого брата Хардакнуда. Їх матір Емма доводилась двоюрідною бабкою герцогу Нормандії Вільгельму, і за час правління Едуарда в Англії посилилось зближення з Нормандією, викликане небезпекою з боку датчан. Декілька років у Нормандії жив і сам Едуард, котрий, перебуваючи в полоні у Вільгельма, нібито приніс йому васальну присягу.
У 1045 році, вже будучи королем, Едуард одружився на дочці герцога Уессекса Едіт Годвінсон. Їх шлюб виявився бездітним, і на смертному ложі, якщо вірити англійським літописцям, Едуард заповів трон брату своєї дружини Гарольду. Це викликало невдоволення Вільгельма Нормандського і Тостіга, брата Едуарда. У вересні 1066 року Тостіг разом з королем Норвегії Гаральдом III висадились з військом в Шотландії і почали наступ на Лондон. 25 вересня вони були розбиті армією Гарольда в битві біля Стемфорда і обоє загинули. Скориставшись тим, що південь Англії залишився незахищеним, через три дні на півночі Ла-Маншу висадились нормандсько-французькі війська Вільгельма.
14 жовтня 1066 року відбулась вирішальна битва при Гастінгсі, в якій загинув король Гарольд II, а його армія була розбита. У грудні, напередодні Різдва, Вільгельм Завойовник став першим нормандським королем Англії - англосаксонський етап в англійській історії завершився.

Теги: Англія.

Дивіться також

Особистості
Європа
Середньовіччя

Головні події 6 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх