цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Захоплення Харкова більшовиками
3 січня 1919 року війська російської Червоної армії захопили Харків і встановили владу Тимчасового радянського уряду України на чолі з Георгієм П'ятаковим.
На обкладинці: Прапор УСРР в період 1929-37 рр.
10345
Політика
Володимир Лук'янюк
Після капітуляції Німеччини і самоусунення імператора Карла I від управління Австро-Угорщиною, 13 листопада 1918 року більшовицька Росія оголосила про денонсацію Брестського договору і 28 листопада в російському Курську було створено Тимчасовий робітниче-селянський уряд України (ТРСУУ) під керівництвом колишнього члена Української Центральної Ради більшовика Георгія П'ятакова.
Георгій П'ятаков (1890-1937), 1916 рік. Розстріляний за звинувачення в участі в роботі «антирадянського троцькістського центру» і дії «з метою відриву України від СРСР». Реабілітований і відновлений у партії в 1988 році
Георгій П'ятаков (1890-1937), 1916 рік. Розстріляний за звинувачення в участі в роботі «антирадянського троцькістського центру» і дії «з метою відриву України від СРСР». Реабілітований і відновлений у партії в 1988 році
В оприлюдненому 29 листопада 1918 року Манфесті ТРСУ було оголошено про поновлення на Україні радянської влади та скасування всіх законів, наказів і договорів як Гетьманату Скоропадського, так і Центральної Ради. З метою утвердження радянської влади в Україні на базі пробільшовицьких повстанських загонів була створена Українська Червона армія на чолі із більшовиком Володимиром Антоновим-Овсієнком, яка безпосередньо підпорядковувалась російській Революційній військовій раді під головуванням Лева Троцького.
Уряд Директорії УНР на чолі із соціалістами Володимиром Чехівським та Володимиром Винниченком, які виступали за компроміс з більшовиками, виявився абсолютно не готовим до рішучих дій, коли у грудні Українська Червона Армія за підтримки Московської робітничої та Орловської кавалерійської дивізій з Курська почала наступ на Україну, - 3 січня 1919 року більшовицькі війська зайняли Харків і оголосили про відновлення радянської влади.
6 січня радянська Україна отримала нову офіційну назву Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР), і лише 16 січня, коли почався повномасштабний наступ на Лівобережжі, Директорія оголосила війну РСФРР, проте виявилась до неї абсолютно не готовою і вже 5 лютого здала більшовикам Київ.
18 травня 2012, востаннє оновлено 28 листопада 2017 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Муаммара Каддафі
Правила життя
Правила життя Муаммара Каддафі
Політика
Україна
Європа
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 3 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left2 січня
4 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх