цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
star_border share search menu
Тимчасовий радянський уряд України
3 січня 1919 року війська російської Червоної армії захопили Харків і встановили владу Тимчасового радянського уряду України на чолі з Георгієм П'ятаковим.
На обкладинці: Прапор УСРР в період 1929-37 рр.
4943
Політика
Після капітуляції Німеччини і самоусунення імператора Карла I від управління Австро-Угорщиною, 13 листопада 1918 року більшовицька Росія оголосила про денонсацію Брестського договору і 17 листопада в Курську було створено Тимчасовий Робітничо-Селянський Уряд України під керівництвом колишнього члена Української Центральної Ради більшовика Юрія П'ятакова.
29 листопада він оголосив про поновлення на Україні радянської влади та скасування всіх законів, наказів і договорів як Гетьманау Скоропадського, так і Центральної Ради. З метою утвердження радянської влади на Україні 27 грудня на базі повстанських загонів була створена Українська Червона армія на чолі із більшовиком Володимиром Антоновим-Овсієнком, яка безпосередньо підпорядковувалась російській Революційній воєнній раді під головуванням Лева Троцького.
Уряд Директорії УНР на чолі із соціалістами Володимиром Чехівським та Володимиром Винниченком, які виступали за компроміс з більшовиками, виявився абсолютно не готовим до рішучих дій, коли у грудні Українська Червона Армія за підтримки Московської робітничої та Орловської кавалерійської дивізій з Курська почала наступ на Україну, - 3 січня 1919 року російські війська зайняли Харків і оголосили про відновлення проголошеної українськими більшовиками в грудні 1917 року влади Української Народної Республіки в складі Російської Республіки.
6 січня більшовицька УНР змінила свою назву на Українську Соціалістичну Радянську Республіку (УСРР), і лише 16 січня, коли почався повномасштабний наступ на Лівобережжі, Директорія оголосила війну РСФСР, проте виявилась до неї абсолютно не готовою і вже 5 лютого здала більшовикам Київ.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Україна
Європа
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 3 січня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх