цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Хроніка подій 5600-4000 до н.е. років
Близько 4900 року до н. е. в районі сучасного саксонського міста Гозекі представнками культури лінійно-стрічкової кераміки зведено земляну ронделу у вигляді оточеної земляним валом і ровом круглої ділянки, всередині якої було два ряди частоколу з воротами, орієнтованими на північ, північний захід і південний схід. На сьогодні Гокезьке коло - одне з найдавніших і найкраще збережених місць ритуальних жертвоприношень, для здійснення яких ключову роль відіграв сонячний цикл.

Головна подія 5600-4000 до н.е. років

Всі події 5600-4000 до н.е. років

1 вересня 5509 до н.е. - Перший день календаря за Константинопольською системою літочислення - п'ятниця, шостий день творіння світу згідно зі Старим заповітом. В VI столітті початок візантійської ери було перенесено на п'ятницю 1 березня 5508 року до н. е. Константинопольський календар використовувався православною церквою з 691 до 1453 року на території колишньої Візантійської імперії, і до 1700 року в Росії.
5500 до н.е. - Початок формування Трипільської культури в Дунайсько-Дніпровському межиріччі - знаряддя праці з кременю, каменю, рогу, кістки, мідних прикрас, побутової кераміки.
25 травня 5493 до н.е. - Згідно з Александрійською хронологією, цей день і є днем створення світу.
5000 до н.е. - Початок обробітку кукурудзи на території сучасної Мексики і рису в Південно-Східній Азії та Китаї.
4950 до н.е. - Поява колеса в Мосопотамії, на Північному Кавказі (Майкопська культура) та території сучасних Румунії та України (Трипільська культура).
4900 до н.е. - На території сучасної Німеччини збудовано т. зв. Гозекське коло, неолітичну споруду у вигляді оточеної земляним валом і ровом круглої ділянки, всередині якої було два ряди частоколу з воротами, орієнтованими на північ, північний захід і південний схід. На сьогодні Гозекське коло - одне з найдавніших і найкраще збережених місць ритуальних жертвоприношень, для здійснення яких ключову роль відіграв сонячний цикл.
4800 до н.е. - В Месопотамії для зрошення сільськогосподарської землі починається будівництво мереж каналів, які сполучали ріки і найближчі населені пункти. Це сприяло виникненню осілих громад та збільшенню поселень.
4500 до н.е. - В Месопотамії виникло поселення Кіш, яке у XXVIII ст. до н. е. стало місцем об'єднання шумерських племен.
4500 до н.е. - У Європі для обробки землі починає використовуватись плуг.
4500 до н.е. - Спорудження мегалітичного комплексу Набта-Плая в Нумібійській пустелі (сучасний Єгипет), який використовувався для визначення періоду літнього сонцестояння.
4500 до н.е. - 4350 до н.е., в Південному Єгипті на узбережжі Нілу формується культура Бадарі, для якої притаманні розвинуте землеробство, рибальство, тваринництво, високий рівень обробки слонової кістки і кераміки, певне класове розшарування.
4500 до н.е. - 4250 до н.е., на західному березі дельти Нілу формується поселення Меримде чисельністю до 15 тисяч чоловік, які займались зеблеробством і рибальством.
4241 до н.е. - У Давньому Єгипті введено річний календар, що складався з 365 днів.
22 жовтня 4004 до н.е. - Згідно з розрахунками ірландського архієпископа Джеймса Асшера і доктора Джона Лайтфута з Кебріджа, проведеними в 1650 році на підставі детального вивчення Старого заповіту, саме в цей день почався божий акт Творіння світу.
4000 до н.е. - У Шумерії винайдено гончарний круг; місто Суза стає центром гончарного виробництва.
4000 до н.е. - На східному узбережжі Середземного моря (поблизу сучасного Бейрута) виникло місто Бібл, яке з часом стало найбільшивішим містом регіону.
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
4000 до н.е.keyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх