цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Хроніка подій 5500-4500 до н.е. рр.
5500 до н.е. - Початок формування Трипільської культури в Дунайсько-Дніпровському межиріччі - знаряддя праці з кременю, каменю, рогу, кістки, мідних прикрас, побутової кераміки.
25 травня 5493 до н.е. - Згідно з Александрійською хронологією, цей день і є днем створення світу.
5000 до н.е. - Початок обробітку кукурудзи на території сучасної Мексики і рису в Південно-Східній Азії та Китаї.
4950 до н.е. - Поява колеса в Мосопотамії, на Північному Кавказі (Майкопська культура) та території сучасних Румунії та України (Трипільська культура).
4900 до н.е. - На території сучасної Німеччини збудовано т. зв. Гозекське коло, неолітична споруда у вигляді чотирьох концентричних кіл (найбільше - діаметром 75 метрів), рову, насипу і двох палісадних кілець з воротами, спрямованими на південний схід, південний захід і північ; під час зимового сонцестояння спостерігачі в центрі могли бачити схід і захід сонця через південно-східні і південно-західні ворота відповідно.
4800 до н.е. - В Месопотамії для зрошення сільськогосподарської землі починається будівництво мереж каналів, які сполучали ріки і найближчі населені пункти. Це сприяло виникненню осілих громад та збільшенню поселень.
4500 до н.е. - В Месопотамії виникло поселення Кіш, яке у XXVIII ст. до н. е. стало місцем об'єднання шумерських племен.
4500 до н.е. - У Європі для обробки землі починає використовуватись плуг.
4500 до н.е. - Спорудження мегалітичного комплексу Набта-Плая в Нумібійській пустелі (сучасний Єгипет), який використовувався для визначення періоду літнього сонцестояння.
4500 до н.е. - 4350 до н.е., в Південному Єгипті на узбережжі Нілу формується культура Бадарі, для якої притаманні розвинуте землеробство, рибальство, тваринництво, високий рівень обробки слонової кістки і кераміки, певне класове розшарування.
4500 до н.е. - 4250 до н.е., на західному березі дельти Нілу формується поселення Меримде чисельністю до 15 тисяч чоловік, які займались зеблеробством і рибальством.
«Знімок хірурга»
Фотоархів
«Знімок хірурга»
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх