Правила життя
Правила
життя Карла Юнга
Швейцарський психолог Карл Юнг (26 липня 1875 - 6 червня 1961). Відомий також як психоаналітик, психіатр, філософ культури, родоначальник аналітичної психології, чиї роботи вплинули і на суміжні наукові галузі - антропологію, археологію, літературу, філософію та релігієзнавство.
3163
Правила життя
Все, що не влаштовує нас в інших, дозволяє зрозуміти самих себе.

Людина, що не перегоріла в пеклі власних пристрастей, не може їх перемогти. І вони ховаються поруч, у сусідньому будинку, чого вона навіть не припускає. А полум'я в будь-який момент може перекинутися і спалити будинок, який вона вважає своїм. Те, від чого ми йдемо, ухиляємося, нібито забуваючи, знаходиться в небезпечній близькості від нас. І врешті-решт воно повернеться, але з подвоєною силою.

Фанатизм - це ознака пригніченого сумніву. Якщо людина дійсно переконана у своїй правоті, вона абсолютно спокійна і може обговорювати протилежну точку зору без тіні обурення.

Якщо героїзм стає хронічним, то він закінчується судомою, а судома веде до катастрофи або неврозу або до того й іншого.

Горе тим, хто живе прикладами! Нема в них життя. Якщо ви живете за прикладами, ви живете життям цього прикладу, але хто буде жити ваше життя, як не ви самі? Так живіть самі.

Мало цінного в тому, щоб знати, коли інший робить помилку. Набагато цікавіше знати, коли ти сам здійснюєш її, бо тоді з'являється можливість якось її виправити. Те, що ми могли б виправити в інших, як правило, має сумнівну користь, якщо взагалі хоч що-небудь дає.

Безлад і безглуздість - батьки порядку і сенсу.

"Нормальна людина" - ідеальна ціль для невдах, для всіх тих, хто знаходиться нижче загального рівня пристосованості.

Хто боїться, той потребує залежності, як знесилений - опори.

Головна омана суспільства полягає в тому, що нібито існують відповіді, "рішення" або погляди, які лише потребують того, щоб їх хто-небудь висловив, вносячи необхідну ясність. Але, як показують численні приклади історії, справжня істина нічого не означає, поки вона не стала особистим внутрішнім досвідом.

Життя суєтне лише для того, хто ганяється за суєтою.

Людині потрібно ясно зрозуміти, що вона міцно замкнена в стінах свого розуму і не може вийти за його межі, навіть у божевіллі, і що вигляд світу або його богів багато в чому залежить від її власного психічного стану.

На Сході немає конфлікту між релігією і наукою, тому що наука тут не грунтується на захопленій пристрасті до фактів, а релігія не спирається на одну тільки віру. Сходу властиві релігійне пізнання і пізнавальна релігія. У нас людина незрівнянно мала і повністю сподівається на милість Божу, яка є все; на Сході ж, людина є Бог, і тому вона рятує себе сама.

Чи вірю я в бога? Я не вірю, я знаю.

Поняття бога - абсолютно необхідна психологічна функція ірраціональної природи, яка взагалі не має відношення до питання про існування бога. Бо на це питання людський інтелект ніколи не зможе відповісти; ще менше він здатний дати якийсь доказ існування бога. Крім того, такий доказ зайвий; ідея надмогутньої, божественної істоти наявна всюди, якщо не усвідомлено, то принаймні несвідомо, бо вона є певний архетип.

Ви не можете собі уявити як багато син пастора повинен грішити, щоб стати нормальною людиною.

Нація — великий безглуздий черв'як, підвладний фатуму, долі. У неї не може бути честі, вона не може тримати слова. [...] Монстр — ось що таке нація. Кожен має остерігатися нації. Це щось жахливе. Як може подібне утворення мати честь? Ось чому я за малі нації. Малі нації — малі катастрофи. Великі нації — великі катастрофи.

Сучасна людина - це курйозна суміш характерних рис, набутих на різних стадіях багатовікового процесу розумового розвитку.

Інстинктивний природний розум завжди знаходить слова для позначення реально існуючих речей. Тільки психологи винаходять слова для неіснуючих предметів.

Людина здатна подолати абсолютно неможливі труднощі, якщо переконана, що це має сенс. І вона терпить крах, якщо крім інших нещасть змушена визнавати, що грає роль у казці, розказаній ідіотом.

Найбільший тягар, який лягає на плечі дитини, - це непрожите життя його батьків.

Депресія схожа на даму в чорному. Якщо вона прийшла, не жени її геть, а запроси до столу, як гостю, і послухай те, про що вона має намір сказати.

Зустріч з самим собою належить до найнеприємніших.

Є істини, які істинні лише післязавтра, і такі, що були істинні ще вчора, а деякі не істинні ні в який час.

Самотність обумовлена не відсутністю людей навколо, а неможливістю говорити з людьми про те, що здається тобі важливим, або неприйнятністю твоїх поглядів для інших.

Найбільші і найважливіші проблеми життя неможливо розв'язати. Їх можна тільки перерости.

Якщо є щось, що ми хотіли б змінити в житті, ми спершу повинні задуматися, чи не є це тим, що нам потрібно змінити в собі.

Якщо ми не усвідомлюємо, що відбувається у нас всередині, то ззовні нам здається, що це доля.

Знання спирається не тільки на істину, а й на помилку.

Там, де влада, не залишається місця для любові.

Покажіть мені психічно здорову людину, і я її вилікую.

Я - те, що я з собою зробив, а не те, що зі мною трапилось.

Психотерапії вже років сто, а світ стає все гірше.

Онлайн-тест ЗНО з історії України
Онлайн-тест ЗНО з історії України

Дивіться також

Зигмунд Фрейд

1856 - 1939

Карл Юнг «Діагностуючи диктаторів: Гітлер, Сталін, Муссоліні»

жовтень 1938
Онлайн-тест ЗНО з історії України