цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Загибель космонавта Володимира Комарова
3061
25 квітня 1967 року. Володимир Комаров загинув під час свого другого польоту в космос. 23 квітня 1967 року він був командиром корабля «Союз-1», який розбився під час спуску із-за того, що не вийшов основний парашут, а стропи запасного заплутались при непередбаченому обертанні посадкового апарату. На фото - військові чиновники оглядають останки космонавта Комарова. Фото © РИА Новости.
Гарін і Комаров
Близько 1965 року. Дублером Комарова, як командира «Союза-1», був призначений Юрій Гагарін (на фото - зліва), з яким вони дружили багато років. Як стало відомо в 1990-х роках, проблеми з новим космічним апаратом були їм відомі і Гагарін написав лист Леоніду Брежнєву з проханням відкласти політ, проте ніхто не наважився передати його особисто Брежнєву, оскільки програма «Союз» була приурочена до 50-річчя Жовтневої революції і все, що з нею було пов'язане, мало політичний підтекст. Як стверджують близькі до космонавтів люди, Комаров не відмовився від польоту, щоб не підставляти під небезпеку Гагаріна. Фото © РИА Новости.
Похорони Володимира Комарова
26 квітня 1967 року. Володимир Комаров був похований з урядовими почестями в Кремлівській стіні. Він був посмертно нагороджений другим орденом Леніна, а також удостоєний другого звання Героя Радянського Союзу. За даними розвідки США, яка прослуховувала переговори «Союзу-1» із Землею, розуміючи, що спускова капсула вийшла з управління і смерть неминуча, Комаров плакав і кричав з люті, проклинаючи людей, які вбили його, посадивши в непридатний для польоту корабель. Фото © РИА Новости.
Наука і технікаОсобистостіКатастрофиНовітня історія Холодна війнаЄвропа
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх